Ten piłkarz ma 17 lat? Kraj w Afryce robi porządek z oszustami

19

Widoczny na zdjęciu Wilfried Nathan Dualla jest jednym z 62 sportowców, który zawiesiła kameruńska federacja piłki nożnej. Wygląda na to, że akurat ten kraj postanowił ukrócić proceder fałszowania wieku zawodników.

Ten piłkarz ma 17 lat? Kraj w Afryce robi porządek z oszustami
Wilfried Nathan Dualla jest podejrzany o sfałszowanie wieku (Facebook, Victoria United)

Przez internet przemykają zdjęcia piłkarzy, urodzonych w Afryce, którzy nie wyglądają równie młodo jak podają ich dokumenty. Najbardziej znany jest Joseph Minala. Co u niego słychać? Nic dobrego. Ofialnie 27-latek jest teraz zawodnikiem Silema Wanderers na Malcie.

W grudniu zrobiło się z kolei głośno o Wilfriedzie Nathanie Dualli, ponieważ piłkarz dostał powołanie do reprezentacji Kamerunu na Puchar Narodów Afryki. Zawodnik klubu Victoria United nie zagrał w turnieju, ale teoretycznie ma on jeszcze dużo czasu na zaistnienie w zespole narodowym. Zgodnie z dokumentami, ma dopiero 17 lat.

Problem w tym, że już nawet kameruńska federacja poddała pod wątpliwość wiek zawodnika. Wilfried Nathan Dualla znalazł się wśród 62 piłkarzy zawieszonych za fałszowanie wieku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobiły show na środku ulicy. Kierowcy patrzyli ze zdumieniem

Klub Victoria United stracił za jednym zamachem siedmiu zawodników, co mocno komplikuje jego działalność. Aż tylu piłkarzy zostało podejrzanych o kombinowanie przy metryce. Jeszcze więcej zawieszonych jest w Jong Sports Academy, ponieważ aż 13 piłkarzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Media nie informują, kiedy zakończy się zawieszenie i co chce osiągnąć federacja w Kamerunie. Być może jest to sygnał, że nie zamierza tolerować fałszowania wieku w przyszłości. Na razie 62 zawodników nie pomoże swoim zespołom w walce o tegoroczne mistrzostwo Kamerunu.

Piłkarze są sztucznie odmładzani, ponieważ zwiększa to ich potencjał sprzedażowy. Mówiąc krótko, kluby i menedżerowie mogą zarobić więcej pieniędzy, im wcześniej przekonają klub w Europie do zainwestowania w zawodnika.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić