VDB| 

Szef UFC ściągnął pomysł od Polaków? Te fakty dają do myślenia

37

Gale PunchDown, wymyślone przez Polaków, jeszcze niedawno zdobywały coraz większą popularność. Jednak po śmierci jednego z uczestników organizatorzy zdecydowali się przenieść do USA. Jak się okazuje, tam ich pomysł skopiował sam szef UFC - Dana White.

Szef UFC ściągnął pomysł od Polaków? Te fakty dają do myślenia
Dana White testuje potencjał slap fightingu (Twitter)

Wygląda na to, że szef UFC Dana White ma zamiar zaangażować się nową dyscyplinę sportu. Tym razem nie mowa o MMA, a o slap fightingu, czyli uderzeniach z otwartej dłoni. Amerykańskie media ujawniają, że jest już naprawdę blisko organizacji nowych zawodów - Dana White's Power Slap League. Co ciekawe, wszystko zapoczątkowali Polacy.

Rusza Power Slap League. Lobbing okazał się skuteczny

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, iż Dana White zainteresował się rywalizacją na uderzenia z otwartej dłoni. Kłopotem stojącym na przeszkodzie było jednak to, że tego typu walki miały problem, aby zostać ostatecznie usankcjonowane przez Komisje Sportowe w USA.

Szef UFC miał uruchomić swoje kontakty. W ten sposób w stanie Nevada postanowiono uregulować nową dyscyplinę, jaką jest slap fighting. To oznacza, że w tym stanie będzie można organizować wydarzeni tego typu. O rewolucji poinformował znany amerykański dziennikarz.

Slap fighting będzie teraz regulowany przez Komisję Sportową Nevady. Dana White’s Power Slap League będzie organizowane w listopadzie lub w grudniu w UFC Apex. Na razie nie znamy szczegółów transmisji, ale produkt adresowany będzie do widzów w sieci - napisał John Morgan.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrowersyjny pomysł

Jeszcze niedawno tego typu gale były całkiem popularne w Polsce. Z wydarzenia na wydarzenie zapraszano coraz bardziej popularne gwiazdy, a nawet ściągano zawodników spoza Polski.

Do czasu. W październiku 2021 roku na PunchDown 5 doszło do śmiertelnego wypadku podczas jednej z walk. Dawid Zalewski uderzył Artura Walczaka, który został znokautowany. Później na skutek tego uderzenia trafił do szpitala, a miesiąc później zmarł.

Od tamtej pory w Polsce nie odbyła już się żadna impreza slap fightingu. Natomiast polscy organizatorzy zmienili nazwę na Slap Fighting Championship i przenieśli imprezy do Stanów Zjednoczonych. Tam eventy promowały takie gwiazdy jak słynny Arnold Schwarzenegger czy Logan Paul.

Zobacz także: Paweł Jóźwiak nie ukrywa smutku. "Freak fight pozamiatały sport pod dywan"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić