Ujawniono dietę Erlinga Haalanda. To duże zaskoczenie

2

Erling Haaland jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Reprezentant Norwegii ujawnił dziennikarzom kulisy swojej diety. Znacznie różni się ona od innych gwiazd światowego formatu. W przypadku snajpera Manchesteru City jest ona jednak skuteczna.

Ujawniono dietę Erlinga Haalanda. To duże zaskoczenie
Ujawniono dietę Erlinga Haalanda. To duże zaskoczenie (GETTY, DeFodi Images)

Transfer do Manchesteru City był naturalnym kolejnym krokiem na drodze rewelacyjnego snajpera. Jego ojciec przetarł mu szlak. Alf-Inge Haaland grał w tym klubie w latach 2000-2003 i przeżył spadek zespołu z Premier League. Dzisiaj to byłoby nie do pomyślenia, sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Pep Guardiola potrzebował piłkarza o takiej charakterystyce, jak 22-letni napastnik.

Haaland do Premier League wszedł z drzwiami i futryną, notując dziesięć trafień oraz asystę w sześciu spotkaniach. Wpływ na jego formę ma z pewnością specjalna dieta, która dodaje mu mnóstwo energii.

Jeszcze grając w Borussii Dortmund, Erling Haaland, goszcząc dziennikarzy w swoim domu w Dortmundzie, wyjaśnił, że pije tylko wodę z kranu i pokazuje, co z nią robi przed konsumpcją. Przed wlaniem do butelki woda przechodzi przez kilkanaście różnych filtrów z elektrycznymi pompami.

W Norwegii mamy wodę źródlaną, która nie wymaga żadnego filtrowania, lecz w Europie, w Dortmundzie czy Manchesterze, jest inna i zawiera uzdatniające dodatki - wyjaśnił norweski autorytet medyczny dr Daniel Soerli, na łamach "Verdens Gang".

Mięso zamiast ryb

Na kolację Norweg zazwyczaj spożywa świeże wołowe serce i wątrobę, które są jego głównymi daniami, poza krwistymi befsztykami. To mocno różni go od Leo Messiego czy Karima Benzemy, którzy w swoim jadłospisie mają głównie świeże ryby.

Wiele osób jest sceptycznych co do spożywania dużych ilości mięsa, lecz istnieje różnica pomiędzy hamburgerem z restauracji sieciowej, a mięsem od krowy, która przez całe swoje życie pasie się na wolnym powietrzu skubiąc trawę i nie ma w swoim ciele żadnych antybiotyków. Właśnie takie mięso dostaję od sprawdzonych dostawców - podkreśla Haaland.
Zobacz także: Była gwiazda sportu próbuje sił w tanecznym show. Tak sobie radzi (wideo)
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić