"Niepowstrzymani". Lewandowski odszedł, a oni dalej są bezbłędni

5

W lipcu Robert Lewandowski przeszedł z Bayernu Monachium do Barcelony, a we wtorek po raz pierwszy od zamknięcia transferowej sagi miał okazję zagrać przeciwko Bawarczykom. Polak miał swoje sytuacje, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Jego nowy klub przegrał 0:2. Tymczasem podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna kontynuują swoją niezwykłą passę w Lidze Mistrzów.

Leon Goretzka i Robert Lewandowski (GETTY, NurPhoto)

Robert Lewandowski grał w Bayernie Monachium przez osiem lat. W tym czasie sięgnął po wszystkie klubowe trofea - od wygrania Bundesligi, aż po Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwo Świata.

Pod koniec sezonu 2021/22 zaczęły się pojawiać informacje o jego odejściu z klubu. Bawarczycy długo nie chcieli zgodzić się na transfer, ale w końcu ulegli i pozwolili odejść "Lewemu" do słynnej Barcelony.

W nowym klubie Lewandowski zaliczył świetny start. Po pięciu kolejkach jest liderem klasyfikacji strzelców. Ma na swoim koncie sześć goli, a także dwie asysty. "Blaugrana" zajmuje natomiast drugie miejsce w lidze ze stratą zaledwie dwóch punktów do Realu Madryt.

We wtorek 13 września Robert Lewandowski po raz pierwszy zagrał przeciwko swojemu ostatniemu klubowi. Na Allianz Arenie został przyjęty całkiem dobrze. Miał kilka sytuacji, a najgroźniejszą była ta z 18. minuty, kiedy minimalnie przestrzelił.

Jego zespół nie zatrzymał jednak Bawarczyków. W 50. minucie wynik otworzył Lucas Hernandez, a niedługo później kolejny cios zadał Leroy Sane. Bayern zwyciężył 2:0.

Niezwykła seria Bayernu. Są bezbłędni

Podopieczni Juliana Nagelsmanna kontynuują kapitalną passę. Jak wyliczyli statystycy, w fazie grupowej Ligi Mistrzów Bawarczycy nie przegrali od... 30 meczów!

Ostatniej porażki na tym etapie gracze Bayernu doznali 27 września 2017 roku. Ekipa z Monachium mierzyła się wtedy na wyjeździe z naszpikowanym gwiazdami Paris Saint-Germain. Francuzi wygrali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Dani Alves, Edinson Cavani i Neymar. Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Bayern rozegra już 4 października - u siebie z Viktorią Pilzno.