Łukasz Witczyk|

Widzew Łódź przegrał kolejny mecz. Zbigniew Boniek wraz z wnukiem nie mieli wesołych min

5

Widzew Łódź w niedzielę przegrał z Pogonią Siedlce 1:3. Transmisję ze spotkania oglądał Zbigniew Bonie, któremu towarzyszył wnuk. Prezes PZPN po meczu nie miał powodów do radości.

Widzew Łódź przegrał kolejny mecz. Zbigniew Boniek skomentował to na Twitterze (PAP)

To miał być mile spędzony rodzinny weekend. Zbigniew Boniek spędził go z dziećmi i wnukiem, z którym oglądał mecz Widzewa Łódź. Spotkanie byłego klubu prezesa PZPN z Pogonią Siedlce miało być zwieńczeniem udanego dnia.

Widzew jednak przegrał z Pogonią 1:3. Prowadził od 18. minuty, a gola zdobył Henrik Ojamaa. W drugiej połowie to siedlczanie strzelili trzy bramki. Po spotkaniu Boniek zamieścił na Twitterze zdjęcie z wnukiem, z którym wspólnie oglądał spotkanie.

Prezes PZPN po zakończeniu meczu nie ukrywał swoich emocji. "Nawet młody nie wierzył, że to można przegrać" - napisał po spotkaniu Boniek. Była to czwarta porażka łodzian w ośmiu ostatnich meczach po powrocie na boiska po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Z ośmiu spotkań Widzew wygrał tylko dwa, kolejne dwa zremisował, a czterokrotnie musiał uznać wyższość przeciwników. To spowodowało, że łodzianie spadli w tabeli na drugie miejsce i ma tylko punkt przewagi nad trzecim GKS-em Katowice. Do Fortuna I ligi awansują dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 będą rywalizować o awans w barażach.