Mateusz Kozanecki| 

Wybory 2020. Zbigniew Boniek wywołał burzę. Stoczył dyskusję z posłem Kamilem Bortniczukiem

5

Zbigniew Boniek zdecydowanie podgrzał atmosferę przed zbliżającą się II turą wyborów prezydenckich. Prezes PZPN wdał się na Twitterze w ostrą dyskusję z posłem Porozumienia Kamilem Bortniczukiem.

Wybory 2020. Zbigniew Boniek wywołał burzę. Stoczył dyskusję z posłem Kamilem Bortniczukiem
(Newspix)

W minioną niedzielę odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Zwyciężył w niej Andrzej Duda, który uzyskał 43,50 proc. głosów. Do II tury przeszedł także Rafał Trzaskowski mogący liczyć na 30,46 proc. poparcia.

Wyniki skomentował Zbigniew Boniek, który stwierdził, że "prezydent może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem"

To wywołało burzę na Twitterze. W dyskusję wdał się poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk. Zaznaczył on, że konstytucyjne wybory to takie, które są równe i powszechne. "Obraził pan chyba rzesze kibiców" - dodał.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Roman Gierych: ostrzegam przed współpracą z PiS
Panie Kamilu proszę się nie podniecać. Na pana głosowało 0,05 proc. ludzi uprawnionych w wyborach parlamentarnych. Proszę o tym pamiętać, a nie krzyczeć na Twitterze. Ukłony dla wsi polskiej, emerytów i ludzi po podstawówce. Stwierdzenie faktów nikogo nie obraża, proste - odpowiedział Boniek.

Również po tym wpisie na Bońka spadła fala krytyki ze strony internautów. Dodajmy, że prezes PZPN chętnie komentuje w mediach społecznościowych bieżące wydarzenia, również te spoza świata sportu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić