Wielkie pieniądze na stole. W grze już tylko dwa kluby

2

Wisła Kraków zagra w Pogonią Szczecin w finale Pucharu Polski. Oba kluby przystąpią do rywalizacji nie tylko o prestiż i trofeum, ale także o wielkie pieniądze.

Kraków, 03.04.2024. Zawodnicy Wisły Kraków po zwycięskim meczu półfinałowym z Piastem Gliwice, 3 bm. Wisła na własnym boisku pokonała ekstraklasowego Piasta Gliwice 2:1 i została pierwszym finalistą piłkarskiego Pucharu Polski. (mk) PAP/Art Service (PAP, PAP/Art Service)

Po 16 latach Wisła Kraków ponownie zagra w wielkim finale Pucharu Polski. "Biała Gwiazda" w środę pokonała Piasta Gliwice 2:1, sprawiając zarazem niespodziankę. Przypomnijmy, że klub z Krakowa występuje na drugim poziomie rozgrywkowym i mało kiedy zdarza się, aby zespół z tego szczebla docierał tak daleko w krajowym pucharze.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie, a Wisła zagra w nim z Pogonią Szczecin, jednym z czołowych klubów PKO BP Ekstraklasy. Pogoń w środowy wieczór po dogrywce pokonała Jagiellonię Białystok.

Oba kluby zagrają o prestiż, trofeum do klubowej gabloty, ale także o olbrzymie pieniądze. Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma aż pięć milionów złotych. Dla obu zespołów byłby to olbrzymi zastrzyk pieniędzy, a w szczególności dla Wisły, która od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi.

Już za sam awans kluby są pewne sporej, choć znacząco niższej premii. Finalista zgarnie bowiem 760 tysięcy złotych. Na początku maja Wisła i Pogoń stoczą bój o prawie sześć razy więcej.

Przypomnijmy, że w międzyczasie Wisła Kraków walczy o powrót do PKO BP Ekstraklasy. Pogoń Szczecin zajmuje natomiast szóste miejsce w najbardziej prestiżowych krajowych rozgrywkach i wciąż ma szansę, aby walczyć o miejsce premiowane udziałem w eliminacjach do europejskich pucharów.