aktualizacja 

Wieści o Kubackim! Klamka zapadła

13

Thomas Thurnbichler podał najnowsze informacje na temat Dawida Kubackiego. Okazuje się, że 33-latek wznowił treningi grupowe. Utalentowany skoczek wraca do akcji po tym, jak przedwcześnie zakończył występy w ramach minionej edycji Pucharu Świata ze względu na poważne problemy zdrowotne żony Marty.

Wieści o Kubackim! Klamka zapadła
Dawid Kubacki z małżonką Martą (Instagram)

Marta Kubacka pokonała poważne problemy zdrowotne. Jej stan jest już na tyle dobry, że mąż Dawid mógł sobie pozwolić na powrót do skoków.

Przeprowadziłem naprawdę owocną rozmowę z Dawidem Kubackim. Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją - ujawnił trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler w rozmowie ze skijumping.pl.

Zaznaczył również, że wkrótce Dawid Kubacki powinien w pełni zaangażować się w proces treningowy. - Oczywiście, musimy być elastyczni w kontekście jego sytuacji, ale wygląda na to, że od początku sezonu letniego będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie, jak w ostatnim czasie - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zrobiła to! Jechała rowerem nad przerażającymi przepaściami

Thomas Thurnbichler nie ukrywał radości z powrotu Kubackiego. - Bardzo się cieszę, że Dawid będzie mógł trzymać się planu nakreślonego dla reprezentacji - podkreślał.

Polscy skoczkowie wznowili treningi

Treningi polscy skoczkowie wznowili przed kilkoma dniami. Do zajęć powrócili po krótkim urlopie. W procesie treningowym znajdują się od 25 kwietnia. Formę szlifują pod okiem bazowych trenerów.

Póki co skupiają się na podstawowych kwestiach. Chodzi o ćwiczenia siłowe, akrobatyczne, a także lekkoatletyczne.

A kiedy ogłoszone zostaną kadry narodowe? Również na to pytanie odpowiedział 33-letni szkoleniowiec.

W Polskim Związku Narciarskim trwają pewne restrukturyzacje. Zarząd musi wszystko zaakceptować i dopiero wtedy federacja ogłosi podział grup szkoleniowych na sezon 2023/24 - podsumował Thurnbichler.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić