Szymon Łożyński
Szymon Łożyński| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Paweł Papke krytycznie o Andrzeju Dudzie: Brak mi słów

48

Słowa Andrzeja Dudy z poniedziałkowej debaty o nieobowiązkowych szczepieniach na koronawirusa są szeroko komentowane. Krytycznie do postawy prezydenta odniósł się między innymi Tomasz Lis. Wpis dziennikarza poparł na Twitterze także Paweł Papke. "Ręce opadają" - napisał wybitny przed laty siatkarz, a obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej.

Wybory 2020. Paweł Papke krytycznie o Andrzeju Dudzie: Brak mi słów
Paweł Papke krytycznie o Andrzeju Dudzie (PAP, Leszek Szymański)

W poniedziałek odbyły się debaty prezydenckie. Urzędujący prezydent Andrzej Duda był w Końskich, gdzie opowiadał na pytania internautów i mieszkańców. Z kolei Rafał Trzaskowski udał się do Leszna, gdzie zmierzył się z pytaniami zadawanymi przez dziennikarzy.

We wtorek w mediach społecznościowych rozgorzała gorąca dyskusja po obu debatach. Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek", odniósł się do słów Andrzeja Dudy na temat szczepionki na koronawirusa. Prezydent uważa, że szczepionka, gdy zostanie już wynaleziona, nie powinna być obowiązkowa.

Andrzej poprosił Trumpa o przyspieszenie prac nad szczepionką, która będzie nieobowiązkowa, bo wg Morawieckiego wirus już sobie poszedł a kysz. Przywódcy Polski’2020 - napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Paweł Papke komentuje postawę Andrzeja Dudy

Wpis dziennikarza i publicysty udostępnił na swoim profilu Paweł Papke, poseł na Sejm RP Koalicji Obywatelskiej oraz Członek Zarządu i Przewodniczący Wydziału Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej. "Śmiech przez łzy... Brak słów" - tak wybitny przed laty siatkarz skomentował postawę Andrzeja Dudy wobec szczepionki na COVID-19.

W drugiej turze wyborów prezydenckich (niedziela, 12 lipca) wezmą udział urzędujący prezydent Andrzej Duda (popierany przez Prawo i Sprawiedliwość) oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (popierany przez Koalicję Obywatelską). Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do 21:00.

Zobacz także: Wybory 2020. Spór o debatę. "Trzaskowski popełnił bardzo duży błąd"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić