o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dominika Pawlik
|

Wyniki badania są zaskakujące. Co Polacy sądzą o Idze Świątek?

9
Podziel się

Kilka dni temu Iga Świątek dokonała historycznego wyczynu, wygrywając jako pierwsza polska zawodniczka turniej wielkoszlemowy, Rolanda Garrosa. Przeprowadzono badanie, by sprawdzić, jak ten wynik odbierają Polacy.

Wyniki badania są zaskakujące. Co Polacy sądzą o Idze Świątek?
Iga Świątek i jej team (Instagram)
bEJvRoWd

Wygrana nad Sofią Kenin w finale Rolanda Garrosa jest ogromnym sukcesem w karierze Igi Świątek. 19-latka z Raszyna dokonała rzeczy niesamowitej, tym bardziej, że przed turniejem nie była nawet w Top 50 światowego rankingu. Teraz drzwi kariery są przed nią szeroko otwarte.

Zainteresowanie Igą Świątek jest bardzo duże. W związku z tym konsorcjum firm Sport Management Polska oraz Sport Analytics przeprowadziło badanie dotyczące rozpoznawalności tenisistki. Wzięło w nim udział 3804 osób (reprezentatywna grupa Polaków w wieku 18-54 lata).

bEJvRoWf

Rozpoznawalność Igi Świątek po triumfie w Paryżu jest spora, bo aż 61,2 proc. ankietowanych wiedziało, kim jest tenisistka. Aż 57,3 proc. respondentów uznało, że wyczyn Polki jest "historyczny". Prawie co czwarta osoba uznała go za "wielki", zaś blisko 12,9 proc. stwierdziło, że jest on "epokowy". Tylko 3,4 proc. nie widziało w tym nic nadzwyczajnego i określiło go "normalnym".

Najciekawiej wyglądają przewidywania Polaków, jeśli chodzi o to, co czeka 19-latkę w przyszłości. Odpowiednio 47,1 proc. i 44,3 proc. ankietowanych uważa, że Iga Świątek "powalczy przez kilka sezonów" lub "zdominuje światowy tenis. Zaledwie 8,6 proc respondentów jest sceptycznych i uważają, że Iga Świątek jest gwiazdą jednego sezonu lub był to przypadek.

Wygląda jednak na to, że wygrana Polki w Rolandzie Garrosie nieznacznie wpłynie na grę w tenisa. Po sukcesie tylko 8,1 proc osób odpowiedziało, że chętnie rozpocznie naukę gry w tenisa, a 16 proc. z chęcią pośle na naukę gry swoje dziecko. Tenis jest jednak dyscypliną sportu, która nie należy do najtańszych, nie tylko ze względu na koszt sprzętu, ale wynajmu kortów oraz trenera.

bEJvRoWl
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tak strzela syn legendarnego piłkarza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJvRoWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
dziadek
rok temu
Pani Igo i Panie trenerze pamiętajcie to młodzi zmieniając świat, to że Pan jest młody to Pana atut starzy trenerzy nie widzą to co Pan widzi. Pamiętajcie wiara czyni cuda bo jesteście młodzi, czyści i nieskażeni.
mar
rok temu
dla ludzi bogatych to wyczyn,500 plus wystarczy na naukę podstaw.
nik
rok temu
Jest jeszcze młoda i życie przed nią do lansowania jeszcze długa droga
bEJvRoWH
Bach
rok temu
Gratulacje Pani Igo. Taka mała rada - proszę ograniczyć spotkania z politykami, oni bardzo lubią się "grzać" w blasku chwały sportowców, ale sportowcowi nie dodaje to blasku. Sportowiec mimo swoich własnych przekonań politycznych, powinien w przestrzeni publicznej zawsze pozostawać apolityczny.
lis
rok temu
Iga odbiła ostatnią piłkę meczu to zawistni Polacy szybko policzyli ile zarobiła to nasz sport narodowy zawiść w tym jesteśmy mistrzami
darek
rok temu
Jeszcze jedna wygrana i zostanie Prezydentową w tym SPORCIE liczy się tylko KASA i nic więcej
benek
rok temu
no cóż to jest hobby i sport dla ludzi bogatych i ich dzieci! szkółki tenisowe, sprzęt...ale i tak gratuluję.
dzik
rok temu
Gratuluję sukcesu Idze i bardzo się cieszę, że to barwy biało-czerwone zdobiły najwyższe podium. Szkoda, że niektórzy patrzą na to raczej z zazdrością, która odbiera im tą przyjemność - przyjemność wspólnej radości
Storage
rok temu
Tak ja w jak wieku to juz mialem osiagniecia w .... hmm niech no pomyslę.......chwilkę myślę...... Już już spokojnie dalej myślę w czym..... No dobra może o pogodzie pogadamy..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić