Zaskakujący pomysł Herthy Berlin. Chce założyć "grupę dla ofiar Lewandowskiego"

18

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Rozgrywa kolejny znakomity sezon w Bundeslidze. W miniony weekend popisał się hat-trickiem z Eintrachtem Frankfurt. Z tego powodu z interesującą propozycją wyszła Hertha Berlin.

Robert Lewandowski (Instagram)

Polski napastnik w pięciu występach zaliczył dziesięć bramek. To lepszy wynik, jeśli porównać wyczyny Roberta Lewandowskiego na początku poprzedniego sezonu. Polak trafia do bramki rywali średnio co 37 minut.

W sobotę znów dał prawdziwy popis. W starciu Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt strzelił trzy bramki. Ostatnią z nich w 60. minucie. Klub z Frankfurtu poinformował o tym na Twitterze, gdzie relacjonował kibicom przebieg spotkania.

Na wynik 3:0 dla Bayernu Monachium zareagowała Hertha Berlin. "Może powinniśmy założyć grupę wsparcia dla ofiar Roberta Lewandowskiego?" - zażartowała osoba prowadząca social media klubu Krzysztofa Piątka.

Lista drużyn, przeciwko którym Robert Lewandowski strzelił hat-tricka jest długa. Poza Eintrachtem Frankfurt i Herthą Berlin są to m.in. FC Augsburg, Hamburger SV, VfL Wolfsburg, Werder Brema, Borussia Dortmund czy Schalke 04 Gelsenkirchen.

Ostatecznie w weekend Bayern Monachium pokonał Eintracht Frankfurt 5:0. Robert Lewandowski został wyróżniony przez "Kicker". Prestiżowy niemiecki tygodnik wybrał go najlepszym zawodnikiem minionego tygodnia.