aktualizacja 

Złapiesz się za głowę! Tyle kosztują prezerwatywy w Katarze

45

Tegoroczny mundial w Katarze jest wyjątkowy pod wieloma względami - po raz pierwszy mistrzostwa odbywają się w kraju arabskim i o tej porze roku. Przybyły tam tysiące kibiców z całego świata, których nie zraziła nawet wszechobecna drożyzna. Za wiele produktów pierwszej potrzeby trzeba zapłacić krocie. Głęboko do portfela będą musieli sięgnąć ci, którzy będą chcieli zaopatrzyć się w antykoncepcję.

Złapiesz się za głowę! Tyle kosztują prezerwatywy w Katarze
Ceny w Katarze potrafią zaskoczyć (Getty Images, Jose Breton, NurPhoto, Pics Action)

Paragony grozy są domeną nie tylko Polaków. Już przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w sieci zaczęły pojawiać się relacje kibiców i dziennikarzy zaskoczonych wysokimi cenami obowiązującymi na miejscu.

Drogie były noclegi dla kibiców. Spore kontrowersje wzbudziła wioska dla kibiców zbudowana z kontenerów. Jedna noc kosztuje tam około 1000 złotych, a wygląd zdecydowanie odbiega od wizualizacji, jakie pojawiały się w internecie.

Sporo trzeba zapłacić także za piwo. Pół litra kosztuje w przeliczeniu około 40 złotych. Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Katarczycy podjęli decyzję, że piwo z zawartością alkoholu nie będzie jednak dostępne na stadionach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozbrajające słowa Szczęsnego. Przytoczył je nasz reporter

Na tym nie koniec zaskoczeń. Jeden ogórek kosztuje blisko 40 złotych, kilogram pomidorów to podobny wydatek. Tanie jest za to paliwo, które kosztuje około 2,50 zł.

Drożyzna w Katarze. Tyle kosztuje antykoncepcja

Za głowę złapać się mogą ci, którzy w Katarze będą chcieli się zaopatrzyć w środki antykoncepcyjne. Te są dostępne w marketach, nie należą jednak do najtańszych, jeżeli porówna się ceny do tych obowiązujących w Polsce.

Za opakowanie zawierające sześć prezerwatyw zapłacić należy 30 riali. W przeliczeniu na naszą walutę to około 37 złotych. Większe opakowanie to wydatek rzędu ponad 60 zł, a największe, zawierające 20 sztuk, kosztuje około 105 złotych! Najtańszy okazał się żel do masażu - 30 złotych

Zobacz zdjęcia z katarskiego marketu (poniżej dalsza część tekstu):

Będąc w Katarze należy się mieć na baczności. Związki homoseksualne oraz pozamałżeńskie są zabronione, ludzie nie mogą publicznie okazywać sobie uczuć. Kobiety muszą zakrywać ramiona i kolana. Mężczyźni natomiast powinni unikać rozmów z katarskimi kobietami.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczęły się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. W grze o wyjście z grupy wciąż są Polacy. W meczu o wszystko zmierzą się z Argentyną - w środę, 30 listopada o godz. 20:00.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić