Znany trener nie wytrzymał. Ostro!

44

Nie opadł jeszcze kurz po skandalicznym zachowaniu bramkarza Argentyny podczas ceremonii medalowej na mundialu 2022 w Katarze. Stanowczo dyskusję o Emiliano Martinezie uciął znany selekcjoner Fabio Capello.

Skandaliczny gest Martineza i Fabio Capello (Getty Images)

Pod względem piłkarskim mundial 2022 zapamiętamy na długo. Piłkarze kilku reprezentacji stworzyli kapitalne widowiska, a najlepsze zostawili na deser, czyli finał mistrzostw świata.

W nim zmierzyły się reprezentacje Francji, obrońcy tytułu oraz Argentyny. To był spektakl na najwyższym poziomie. Argentyńczycy jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie 2:0, ale - stosując terminologię bokserską - nie posłali rywala na deski.

Pod koniec drugiej połowy Francuzi - za sprawą fenomenalnego tego dnia Kyliana Mbappe - doprowadzili do remisu 2:2. W dogrywce Argentyna znów wyszła na prowadzenie, ale Mbappe też po raz kolejny trafił do siatki i wynik finału rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych.

W nich więcej zimnej krwi zachowali Argentyńczycy. Tym samym zostali mistrzami świata i na murawie stadionu w Katarze rozpoczęło się wielkie świętowanie. Niestety jednemu z piłkarzy Albicelestes puściły hamulce i podczas dekoracji najlepszych wykonał obsceniczny gest.

Mundial 2022. Wrze po skandalicznym geście Argentyńczyka

Nagrodę, którą Emiliano Martinez otrzymał dla najlepszego bramkarza turnieju, przyłożył sobie do przyrodzenia. Internauci i eksperci na całym świecie nie zostawili suchej nitki na zawodniku po takim zachowaniu. Wściekły na postawę Martineza jest także jego klubowy trener z Aston Villi, który domaga się odejścia Argentyńczyka.

Dwoma słowami skandaliczne zachowanie bramkarza określił natomiast znany selekcjoner Fabio Capello. - To głupie - powiedział trener w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corierre della Sera".

Przypomnijmy, że brązowy medal na mundialu 2022 wywalczyła reprezentacja Chorwacji. Z kolei Biało-Czerwoni po raz pierwszy w XXI wieku wyszli z grupy, ale w 1/8 finału wyraźnie przegrali z reprezentacją Francji 1:3.