aktualizacja 

Żyła wygadał się. Tak zachował się nowy trener, gdy zawalił skok

7

To była jego pierwsza wpadka w tym sezonie na skoczni, ale Piotr Żyła szybko przekonał się, że z nowym trenerem nie ma żartów. Przed kamerami Eurosportu mistrz świata zdradził, jak zareagował szkoleniowiec.

Żyła wygadał się. Tak zachował się nowy trener, gdy zawalił skok
Piotr Żyła (Instagram)

To jeden z najlepszych początków sezonu dla Piotra Żyły w karierze. Mistrz świata z Oberstdorfu zachwyca przede wszystkim stabilnością swojej dyspozycji. W pięciu indywidualnych konkursach Pucharu Świata nie zepsuł żadnej próby i ani razu nie wypadł z pierwszej dziesiątki.

Kiedyś słabszy skok musiał mu się jednak przydarzyć i miał on miejsce w 1. serii sobotniego konkursu mikstów w Titisee-Neustadt. Co prawda Żyła trafił na najgorsze warunki w całym konkursie (prawie 10 punktów dodanych za wiatr w plecy), ale przy optymalnym skoku i tak stać go było na znacznie więcej niż 118 metrów.

Zdecydowanie lepszy skok wiślanin zaprezentował w finałowej serii, gdy już w bardziej korzystnych warunkach poleciał na 140. metr. To już była najlepsza wersja Piotra Żyły z tego sezonu, a w jej pokazaniu najprawdopodobniej pomogła... reprymenda, jakiej polskiemu skoczkowi udzielił w przerwie zawodów trener Thomas Thurnbichler.

PŚ w skokach. Piotr Żyła w swoim stylu skomentował wpadkę

Czy była reprymenda od trenera po pierwszej serii? - zapytał już po konkursie Kacper Merk, reporter Eurosportu. - Tak jest - odpowiedział z rozbrajającą szczerością Piotr Żyła i kontynuował: - W pierwszym skoku do momentu aż siedziałem na belce startowej, było wszystko okej. Taktyka się po prostu nie sprawdziła - mówił w swoim stylu 35-letni skoczek.

Jego drugi znacznie lepszy skok mocno przyczynił się jednak do tego, że Biało-Czerwoni w sobotni mikście rzutem na taśmę wyprzedzili reprezentację Finlandii i ostatecznie zajęli 7. miejsce.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić