o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Karolina Modzelewska
|

Nowa przepowiednia Billa Gatesa. Twierdzi, że ludzkość tego nie przetrwa

1193
Podziel się

Bill Gates stwierdził, że świat nie jest gotowy na następną pandemię, jak donosi The Wall Street Journal. Zdaniem miliardera potrzebujemy fabryk, które będą w stanie stworzyć nową szczepionkę w 100 dni. W innym przypadku walka z kolejnymi wirusami może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Nowa przepowiednia Billa Gatesa. Twierdzi, że ludzkość tego nie przetrwa
Bill Gates mówi o kolejnej pandemii (Getty Images, Nicolas Liponne/NurPhoto)
bECKBUjp

W poniedziałek, 13 września ukazał się roczny raport Fundacji Billa i Melindy Gates – "Goalkeepers". Jego tematem przewodnim są wskaźniki z takich obszarów jak zdrowie, edukacja czy dobrobyt. Ich analizy mają pomóc w zapewnianiu zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Z okazji publikacji dokumentu, Bill Gates udzielił wywiadu "The Wall Street Journal".

Podczas rozmowy z dziennikarzami Gates zwrócił uwagę na ogromne różnice pomiędzy liczbą zaszczepionych osób w poszczególnych regionach. Jako przykład podał Stany Zjednoczone, które planują wprowadzić dawki przypominające dla zaszczepionych i Afrykę, gdzie zaszczepiono mniej osób niż w samym stanie Kalifornia.

bECKBUjr

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie podano około 5,5 miliarda dawek szczepionki przeciw Covid-19. WHO zaznacza jednak, że około 80 proc. z nich otrzymały osoby z krajów wysoko i średnio rozwiniętych.

To właśnie te dysproporcje zdaniem miliardera sprawiają, że świat potrzebuje fabryk, które mogą stworzyć nową szczepionkę w 100 dni, a następnie wyprodukować wystarczającą ilość dawek dla całego świata w ciągu kolejnych 100 dni, jeśli chcemy być przygotowani na następną pandemię. Gates wezwał również państwa do większych inwestycji w systemy opieki zdrowotnej.

Raport "Goalkeepers" zwraca uwagę na istniejące nierówności w zamożności, edukacji czy zatrudnieniu, które znacznie nasiliły się podczas pandemii. Wynika z niego, że pandemia znacznie mocniej dotknęła kobiety niż mężczyzn. Według szacunków, podczas pandemii kobiety utraciły ponad 13 milionów więcej miejsc pracy od mężczyzn.

bECKBUjx

W dokumencie można też przeczytać, że wskaźniki szczepień dzieci przeciwko chorobom zakaźnym, takim jak błonica, tężec i krztusiec, spadły do ​​poziomu z 2005 r. W 2020 roku blisko 30 milionów dzieci nie zostało zaszczepionych na wspomniane choroby i prawdopodobnie nie uda się tego zmienić w najbliższym czasie. Dlatego Gates podkreśla, że przygotowanie się na kolejną pandemię wymaga inwestycji w programy dla kobiet i dzieci wraz z długoterminową polityką, która pomaga wzmocnić społeczności, a także w systemy opieki zdrowotnej i finansowania badań nad szczepionkami.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Tajemniczy obiekt w kosmosie. Eksperci o nowym ramieniu Drogi Mlecznej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKBUjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1193)
Gość Darek
3 dni temu
Gites wie co mówi bo jego wymysł czyli szczepionki będą w przyszłości niezłym problemem dla ludzkiego organizmu!!!
Nostradamus
3 dni temu
Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. św. Jan, Apokalipsa Bill Gates to bestia. Koniec świata nadchodzi.
Marlboro
3 dni temu
W Polsce marysia jest nielegalna ale za to legalny jest populizm i manipulacja faktami. Na świecie tylko w 7 krajach (na ok.200 państw) jest zalegalizowana. W USA jest legalna tylko w 15 stanach. Na poziomie federalnym nielegalna. USA mają 51 stanów? Australia -tylko na terenie stolicy, wyłącznie do użytku zakaz sprzedaży. Więcej państw jest dozwolone czyli dekryminalizacja. W Holandii można do 5 gram (5 krzaczków) Czechy do 10 gram i 5 roślin. Rząd mówi nam co możemy jeść a co nie??? Pierwszy słyszę. Ja jem co chcę oby kasa była. To raczej media mówią i nachalnie wciskają. Od marychy na świecie było wiele zgonów, jak zalegalizujemy będzie jeszcze więcej. Nikt w Polsce nie idzie do więzienia za posiadanie małej ilości - dostajesz tylko w zawiasach lub grzywnę. Do więzienia idą tylko handlarze i producenci. Gdzie jest polska lewica i opozycja? Tam gdzie PiS, wszyscy działają wspólnie wbrew pozorom wielu naiwniaków. Skoro czujesz się jak przestępca to znaczy że nim jesteś. Ale nie przejmuj się, bycie przestępcą to nic strasznego. Prawo ludzkie jest omylne i zmienne, prawo boskie jest godne szacunku.
bECKBUjT
Norbi
3 dni temu
Jego czas już się kończy ! I nie pomoże mu żadna szczepionka ani jego bogactwo.Więc pewnie dlatego chce zabrać z sobą jak najwięcej innych.Tacy ludzie są nieobliczalni i niebezpieczni dla ludzkości !
Robert
3 dni temu
I mówi to największy morderca ludzkości....ten covid to też jego sprawka event 201 w wrześniu czy październiku 2019r a dwa miesiące później wybucha pandemia COVID19.. włącz myślenie wyłącz tv
Hahaha
3 dni temu
Czytam ro forum i twierdzę, że ludzkość może nie przetrwać......polskiego poczucia humoru
New york
3 dni temu
Dlaczego w Polsce marysia jest nielegalna, a w USA,CZECHACH, KANADZIE, HOLANDII, AUSTRALII jest??? Dlaczego rzad mowi nam co mozemy jesc, a co nie... Mimo iz od alkoholu w Polsce umieraja setki osob dziennie, a od marychy nikt na swiecie nie umarl w Polsce idzie sie do wiez ienia!!! Gdzie jest polska lewica??? Opozycjo..... W czym Polak jest gorszy od Amerykanina, ze 1 wolno, a 2 nie!? Ja pale 25 lat i za kazdym razem kiedy odwiedzam ojczyzne czuje sie jak przestepca. Ludzie ogarnijcie sie. Alkohol i media doszczetnie was zniewolily....
Kowal
3 dni temu
Niezła bzdura , podczas 2 lat covida przybyło ponad 100 milionów ludzi...
Alan
3 dni temu
Czemu w ogóle cytujecie tego człowieka?? Kogo obchodzi co on mówi po co pokazywać jego twarz zapomnijcie o nim
fakty
3 dni temu
Nowa przepowiednia ludzkości. Twierdzi, że Gates tego nie przetrwa
Bilig
3 dni temu
Tem człowiek jest chory Wypuszczają syf i chce bydować fabryki Powinni z takimi zrobić pożądek
Zabojcy
3 dni temu
USA stoi za covidem z chinami ... za 5 śr kolejną nową mutacja czyli broń biliologiczna zamiast winy, by prz3lunic świat!! O połowę lub więcej...zydostwo za tym stoi
.....
3 dni temu
Czyli dalej mało pieniedzy.Ciąg dalszy.A narody beda szły wg scenariusza
bECKBUjL
Xyz
3 dni temu
Od lat twierdziłem, że ci psychopaci będą chcieli pozbyć się ludzkości.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić