Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Modzelewska
|

Nowa przepowiednia Billa Gatesa. Twierdzi, że ludzkość tego nie przetrwa

1199
Podziel się:

Bill Gates stwierdził, że świat nie jest gotowy na następną pandemię, jak donosi The Wall Street Journal. Zdaniem miliardera potrzebujemy fabryk, które będą w stanie stworzyć nową szczepionkę w 100 dni. W innym przypadku walka z kolejnymi wirusami może okazać się prawdziwym wyzwaniem.

Nowa przepowiednia Billa Gatesa. Twierdzi, że ludzkość tego nie przetrwa
Bill Gates mówi o kolejnej pandemii (Getty Images, Nicolas Liponne/NurPhoto)

W poniedziałek, 13 września ukazał się roczny raport Fundacji Billa i Melindy Gates – "Goalkeepers". Jego tematem przewodnim są wskaźniki z takich obszarów jak zdrowie, edukacja czy dobrobyt. Ich analizy mają pomóc w zapewnianiu zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Z okazji publikacji dokumentu, Bill Gates udzielił wywiadu "The Wall Street Journal".

Podczas rozmowy z dziennikarzami Gates zwrócił uwagę na ogromne różnice pomiędzy liczbą zaszczepionych osób w poszczególnych regionach. Jako przykład podał Stany Zjednoczone, które planują wprowadzić dawki przypominające dla zaszczepionych i Afrykę, gdzie zaszczepiono mniej osób niż w samym stanie Kalifornia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie podano około 5,5 miliarda dawek szczepionki przeciw Covid-19. WHO zaznacza jednak, że około 80 proc. z nich otrzymały osoby z krajów wysoko i średnio rozwiniętych.

To właśnie te dysproporcje zdaniem miliardera sprawiają, że świat potrzebuje fabryk, które mogą stworzyć nową szczepionkę w 100 dni, a następnie wyprodukować wystarczającą ilość dawek dla całego świata w ciągu kolejnych 100 dni, jeśli chcemy być przygotowani na następną pandemię. Gates wezwał również państwa do większych inwestycji w systemy opieki zdrowotnej.

Raport "Goalkeepers" zwraca uwagę na istniejące nierówności w zamożności, edukacji czy zatrudnieniu, które znacznie nasiliły się podczas pandemii. Wynika z niego, że pandemia znacznie mocniej dotknęła kobiety niż mężczyzn. Według szacunków, podczas pandemii kobiety utraciły ponad 13 milionów więcej miejsc pracy od mężczyzn.

W dokumencie można też przeczytać, że wskaźniki szczepień dzieci przeciwko chorobom zakaźnym, takim jak błonica, tężec i krztusiec, spadły do ​​poziomu z 2005 r. W 2020 roku blisko 30 milionów dzieci nie zostało zaszczepionych na wspomniane choroby i prawdopodobnie nie uda się tego zmienić w najbliższym czasie. Dlatego Gates podkreśla, że przygotowanie się na kolejną pandemię wymaga inwestycji w programy dla kobiet i dzieci wraz z długoterminową polityką, która pomaga wzmocnić społeczności, a także w systemy opieki zdrowotnej i finansowania badań nad szczepionkami.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Tajemniczy obiekt w kosmosie. Eksperci o nowym ramieniu Drogi Mlecznej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1199)
Mundurowy
5 miesięcy temu
Jak taki bogaty to niech stworzy taką fabrykę... herezję szerzycie na maxa. Żenujący poziom podawania informacji przez portal o2
Ppppppp
7 miesięcy temu
Mordercy tego świata są bezkarni, stworzyli nam globalny obóz koncentracyjny..
Mirek
7 miesięcy temu
O patrz,to jest Bilu, który będzie żył wiecznie 😜😜😜
I tyle
7 miesięcy temu
billy boy. LATWO JEST PRZEWIDZECZ CO CZYM SIE JUZ ZAJMUJESZ JEGO PRZYSZLOSZCZ............... NIKT NA ZIEMI NAWET TY billy boy.. NIE JEST W STANIE PRZEWIDZECZ ILE MOZE ZNIESZCZ LUDZKOSZCZ NA ZIEMI ZYCZA W BARDZO TRUDNYCH WARUNKACH..GDZE TEORETYCZNIE LUDZKOSZCZ POWINNA DUZO NIEZYCZ.. LUDZE SA DUZO BARDZEJ WYTRZYMALI NIZ TEORIE GLOSZA ...OCZYWISZCZE BEDA CHOROWACZ I UMIERACZ .... NIE OCZEKUJMY IDEALNEGO STANU POPULACJI ZDROWIA CZY ZYCZA ..PRZY TAKICH EPIDEMIACH...ALE PATRZACZ NA POJEDYNCZE OSOBY TO JEST CZYM PANIKOWACZ ..ALE CZASEM NIE TRZEBA DUZEJ EPIDEMI ZEBY LUDZE UMIERALI BARDZEJ ...WIEC TYLKO GLUPI GADA GLUPIO..ZE BENDZEM UMIERACZ BO BENDZE EPIDEMIA GORSZA...TO OCZYWISTE...billy boy ALES CIEMNY CORAZ BARDZEJ.
xv600
8 miesięcy temu
MOIM SKROMNYM ZDANIEM; NIE POWINNO SIĘ WYPRZEDZAĆ ZA BARDZO TEGO CO MOŻE NASTĄPIĆ /I TAK NIE WIADOMO, BĄDŻ TO JEST NIE PEWNE/ BOGACI RÓŻNI MASONOWIE MYŚLĄ JAKBY TU ZABRAĆ CAŁĄ ZIEMIĘ DLA SIEBIE. NIE WIEM JAK TO ZROBIĄ, ALE ROZWAŻAJĄ REDUKCJĘ LUDNOŚCI NA ŚWIECIE; MOŻE DOJŚĆ DO TRAGEDII--TOTEŻ SŁUŻBY SPECJALNE POSZCZEGÓLNYCH KRAJÓW POWINNE SIĘ TYM ZAJĄĆ I TEMU ZAPOBIEC- TO JEST WAŻNE !!!
Andre
8 miesięcy temu
Event 2o1 powiedzieli że to tylko ćwiczenia a może ostatnia odprawa jak przed bitwą a 11 lat temu jak mówił że ludzie są problemem i że jak zrobią dobrą robotę z nowymi szczepionkami, opieką zdrowotną i serwisami reprodukcyjnymi to zmniejszą populację na ziemi o 15 %. To przewidział również szczepionk. Ciekawe no nie.
Hwdp
8 miesięcy temu
Gates dobrze przepowiada przyszłość bo sam bierze udział w jej tworzeniu . Przecież trzeba nie mieć mózgu żeby wierzyć że covid sam się stworzył ze tymi wszystkimi nieszczesciami które obecnie nas dotykają nie steruje jakaś grupa.
J.M.
8 miesięcy temu
Myślę że za jakieś 50 lat będzie po covidzie. Jakoś trzeba to przetrwać... Chyba że ktoś wcześniej wyprodukuje szczepionkę która wyeliminuje wpajanie głupot i straszenie covidem.
co za nieżycz...
8 miesięcy temu
Jak wypalę fajkę albo DWIE, na własnym balkonie ( z zachowaniem "pełnej kultury"), to jestem PRZESTĘPCĄ ! - a jedyna sąsiadka, której to przeszkadza nie jest po prostu "BRZYDKA" ?!!!!! (PALĄCYCH I NEUTRALNYCH JEST U NAS 99%)
Gość Darek
8 miesięcy temu
Gites wie co mówi bo jego wymysł czyli szczepionki będą w przyszłości niezłym problemem dla ludzkiego organizmu!!!
Nostradamus
8 miesięcy temu
Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. św. Jan, Apokalipsa Bill Gates to bestia. Koniec świata nadchodzi.
Robert
8 miesięcy temu
I mówi to największy morderca ludzkości....ten covid to też jego sprawka event 201 w wrześniu czy październiku 2019r a dwa miesiące później wybucha pandemia COVID19.. włącz myślenie wyłącz tv
Hahaha
8 miesięcy temu
Czytam ro forum i twierdzę, że ludzkość może nie przetrwać......polskiego poczucia humoru
New york
8 miesięcy temu
Dlaczego w Polsce marysia jest nielegalna, a w USA,CZECHACH, KANADZIE, HOLANDII, AUSTRALII jest??? Dlaczego rzad mowi nam co mozemy jesc, a co nie... Mimo iz od alkoholu w Polsce umieraja setki osob dziennie, a od marychy nikt na swiecie nie umarl w Polsce idzie sie do wiez ienia!!! Gdzie jest polska lewica??? Opozycjo..... W czym Polak jest gorszy od Amerykanina, ze 1 wolno, a 2 nie!? Ja pale 25 lat i za kazdym razem kiedy odwiedzam ojczyzne czuje sie jak przestepca. Ludzie ogarnijcie sie. Alkohol i media doszczetnie was zniewolily....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić