Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Ciężko w to uwierzyć. Znany naukowiec zażartował z tysięcy internautów

17
Podziel się:

Nietuzinkowym poczuciem humoru popisał się Étienne Klein. Wybitny fizyk i zarazem dyrektor francuskiej Komisji ds. Alternatywnych Energii i Energii Atomowej postanowił wkręcić internautów, zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie plastra kiełbasy.

Ciężko w to uwierzyć. Znany naukowiec zażartował z tysięcy internautów
Znany naukowiec zażartował z tysięcy internautów (zdjęcie ilustracyjne) (YouTube)

Stereotypowy naukowiec zazwyczaj nie ma nic wspólnego z dowcipnisiem. Obraz ten postanowił przełamać Étienne Klein. Wybitny fizyk i zarazem dyrektor francuskiej Komisji ds. Alternatywnych Energii i Energii Atomowej opublikował na Twitterze fotografię, która okazała się żartem o globalnej skali.

Dawno nikt nie wkręcił internautów tak mocno, jak francuski fizyk. Uczony zamieścił na Twitterze zdjęcie czerwonego obiektu, który przedstawił jako Proxima Centauri, czyli najbliższa Słońcu gwiazda, oddalona o ponad 4 lata świetlne. Étienne Klein zwracał przede wszystkim uwagę na "poziom szczegółowości", jaki zapewnia teleskop Webba, którym miała zostać wykonana opublikowana przez niego fotografia.

Zdjęcie Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy, oddalonej od nas o ponad 4 lata świetlne zostało wykonane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Ten poziom szczegółowości… – napisał Klein na Twitterze.

Naukowiec swoim wpisem rozpoczął dyskusję. Internauci w komentarzach wymieniali się uwagami na temat opublikowanej fotografii. Niedługo później okazało się, że był to tylko niewinny żart Kleina, który postanowił zażartować z użytkowników Twittera. Francuz przyznał w jednym z kolejnych tweetów, że zamieszczone przez niego zdjęcie przedstawia plaster hiszpańskiej wędliny.

Według współczesnej kosmologii, hiszpańska wędlina nie istnieje nigdzie indziej niż na Ziemi - napisał naukowiec.

Uczony się zrehabilitował

Internauci skrytykowali naukowca za jego poczucie humoru. Klein stwierdził jednak, że chciał w ten sposób zmobilizować internautów, aby zwracali większą uwagę na autentyczność treści publikowanych w mediach społecznościowych. Ponadto uczony w ramach zadośćuczynienia opublikował również autentyczne zdjęcie galaktyki.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Pedagog- seni...
2 miesiące temu
Piękny żart. Uświadamia, że trzeba przyjmować wszystko z dozą krytycyzmu i nieufności. Nikt nas nie zwalnia z myślenia.
my w kosmosie
2 miesiące temu
Prawda stara jak ludzkość wierzymy w kłamstwa i oszustwa nie wierzymy w prawdę. W Prawdzie nie ma prawdy. W Wiadomościach nie ma wiadomości.
Patryk
2 miesiące temu
Ani to mądre ani zabawne, osmieszyl siebie i naukę
1234
2 miesiące temu
Należy zacząć od tego że świat nie wygląda tak jak nas tego uczą (kosmos?!) - nikt nie obiegł świata, tylko wybrani masoni którzy okłamali świat
Zenon
2 miesiące temu
Nauka to nowa religia, a jej kazania są bezkrytycznie przyjmowane przez wyznawców. Tak że żart i metafora na czasie.
Zenon
2 miesiące temu
Nauka to nowa religia, a jej kazania są bezkrytycznie przyjmowane przez wyznawców. Tak że żart i metafora na czasie.
wuropa
2 miesiące temu
przynajmniej wyglada na francuza!
Norman
2 miesiące temu
No i pokazał tym fakt, że barany uwierzą każdemu z jakimś tytułem przed nazwiskiem.
Mirgab
2 miesiące temu
Widziałam foto - uwierzyłam, dlaczego nie? B.prawdopodobne, że istnieje taka gwiazda. Nikt z nas nie wie, jak wygląda mniej czy bardziej odległy Kosmos. Wg mnie autorowi żartu należą się brawa - świadczy o jego błyskotliwości. Poczucie humoru ratuje nas przed nudą. Nie widzę problemu, że dałam się wkręcić w numer z gwiazdą - to nikomu nie szkodzi. I nie świadczy o naiwności - nie wierzę we wszystkie bzdury wypisywane w internecie.
dobryhumor
2 miesiące temu
Uważam, że żart przedni.
gabi
2 miesiące temu
masa tez pokazuje kielbasy
Nick
2 miesiące temu
I to tylko kolejny przykład jak wodę wodę mózgu robią media i politycy. Ludzie wszystko dopuszczają do swojej świadomości co przeczytają i usłyszą. Nie poddają tresci analizie i nie sprawdzają autentyczności źródeł informacji .
autor
2 miesiące temu
Ja widzę rozdwojenie myśli PO -wca. Jak brać 500+ tak aby nikt się nie dowiedział.
PePe
2 miesiące temu
A ja ostatnio czytałem nałukowy artykuł w którym nałukowcy kazali wyciągać ładowarkę od telefonu z kontaktu kiedy jest nie używana, bo dzięki temu uratuję klimat i życie na Ziemi. Przecież oni nie mogą się mylić, co nie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić