Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Elon Musk zaprezentował nowego robota. Czy jest się czego bać?

53

Amerykański biznesmen Elon Musk stara się wdrażać kolejne, futurystyczne technologie. Szef X (stary Twitter) i właściciel Tesli zaprezentował nowego robota Optimus Gen 2. To nowoczesny i podobny do człowieka sprzęt o ogromnych możliwościach.

Elon Musk zaprezentował nowego robota. Czy jest się czego bać?
Elon Musk pokazał swoje nowe dzieło. Zachwycające? (Twitter)

Humanoidalny robot Tesla Optimus to marzenie Elona Muska. Ekscentryczny biznesmen od lat mówi o wizji robotów, które zaczną zachowywać się i pracować dokładnie jak ludzie. Chociaż nowy twór Tesli nie przypomina jeszcze człowieka, to ma naprawdę ogromne możliwości.

O ile pierwsza wersja Optimusa potrafiła tylko chodzić i machać do ludzi (była przez niektórych obserwatorów wyszydzana z tego powodu), to już jej nowa odsłona potrafi o wiele więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Start rakiety SpaceX Elona Muska. Rozmieści na orbicie 49 satelitów

Robot jest w stanie wykonywać podstawowe ćwiczenia i płynnie witać się z ludźmi. Zawiera wiele czujników, które umożliwiają reagowanie na sytuację i bodźce z zewnątrz. Chodzi o 30 proc. szybciej niż poprzednik i waży 10 kilogramów mniej.

Istotne jest to, że Optimus Gen 2 może podnosić ciężary o sporej wadze, a także zachowuje równowagę pod określonym obciążeniem. W pracy nad robotem uczestniczyli m.in. naukowcy pracujący nad autonomią samochodów marki Tesla.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy robot może być zagrożeniem dla ludzi? Do tego jeszcze daleka droga

W sieci pojawiają się różne komentarze na temat robota Elona Muska. Wielu internautów gratuluje biznesmenowi osiągnięcia.

Niektórzy uważają, że humanoidalny sprzęt przypomina trochę... prezydenta Joe Bidena. Nie brakuje też wpisów, które wyrażają strach przed przyszłością ludzi i apokaliptyczną wizją rządów robotów.

Boję się, że przez takich jak ty stracę niedługo pracę - pisze jeden z komentujących.

Patrząc jednak na wideo, możemy uznać Optimusa Gen 2 za wyjątkową ciekawostkę. Do zastąpienia człowieka jeszcze bardzo długa droga.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić