Facebook wprowadza zmiany na Messengerze. Już tego nie ukryjesz przed rozmówcą

16

Facebook nieustannie wprowadza nowe rozwiązania. Najświeższa koncepcja giganta z pewnością nie spodoba się tym, którzy uwielbiają robić screeny. Teraz rozmówca będzie się dowiadywać o wykonywanych zrzutach ekranu.

Facebook wprowadza zmiany na Messengerze. Już tego nie ukryjesz przed rozmówcą
Facebook wprowadza zmiany na Messengerz (Getty Images, SOPA Images)

Facebook zapowiedział zmiany dotyczące trybu tajnej konwersacji. Już niebawem będzie można tam wysyłać gify, naklejki i reakcje.

Nie jest to jednak jedyna nowość. Okazuje się, że gigant chce doprowadzić do tego, że dyskretne wykonywanie screena ekranu na Messengerze nie będzie możliwe.

Rozmówca dostanie powiadomienie

Facebook uznał, że czas zrobić porządek ze zrzutami ekranu. Teraz, gdy zrobisz screena korzystając z trybu tajnej konwersacji, rozmówca o wszystkim się dowie.

Przedstawiciele Facebooka tłumaczą, że nowe rozwiązanie ma związek z bezpieczeństwem użytkowników. Ma poza tym pomóc w ochronie prywatności w dobie coraz powszechniejszej cyberprzestępczości.

Wielce prawdopodobne, że po tych modyfikacjach ludzie nie będą już tak chętnie robić zrzutów ekranu. Do tej pory niejednokrotnie zachowywali jakieś fragmenty rozmów po to, by wysłać je komuś innemu lub po prostu mieć je jako dowód w danej sprawie. Zazwyczaj nie chcieli jednak, by rozmówca dowiedział się, iż screen został wykonany.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić