Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Potężna wpadka "Wiadomości" TVP. Myśleli, że nikt tego nie wyłapie

232
Podziel się:

Kolejna wpadka w "Wiadomościach" TVP. W piątek wyemitowano materiał o kryzysie migracyjnym, który, zdaniem autorów, został w dużej mierze wywołany przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Pokazano liczne nagrania, w tym jedno, które nie do końca zgadza się z narracją telewizji publicznej.

Potężna wpadka "Wiadomości" TVP. Myśleli, że nikt tego nie wyłapie
Wpadka w "Wiadomościach" TVP w materiale o Angeli Merkel (TVP)

Główny program informacyjny TVP 1 wyemitował w piątek materiał o byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która po 16 latach przechodzi na polityczną emeryturę. "Zostawia po sobie ogromny kryzys migracyjny, którego tragiczne skutki Europa odczuwa do dziś" - powiedział prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk.

"Wiadomości" o "negatywnym piętnie na Europie"

Materiał zaczął się od pozytywnego akcentu. Przez pierwsze 20 sekund jego autorzy podkreślali, że rządy Angeli Merkel to stabilny rząd i bardzo dobre relacje z Polską, które owocowały rekordową wymianą towarową między naszymi krajami.

Ale wiele jej decyzji odcisnęło też negatywne piętno na Europie - słyszymy dalej.

"Migranci stanowią zagrożenie"

Po tych słowach zaczęto wypominać wszystkie rzekome błędy niemieckiej kanclerz. Zdaniem wypowiadających się największy problem, jaki ściągnęła Merkel, to "otwarcie na imigrantów". Po tej decyzji, jak opisuje autor materiału, "nasz kontynent zalała fala islamskich migrantów".

Aby udowodnić, jakie "niebezpieczeństwo stanowią", "Wiadomości" opisały ataki terrorystyczne, do których dochodziło w Europie Zachodniej w ostatnich latach. W przytoczonych materiałach wideo widzimy m.in. zamieszki, a także mężczyznę, który kopie kobietę na stacji metra. I to właśnie tu powinęła się noga "Wiadomościom".

To nie był "islamski imigrant"

Zdarzenie, o którym mowa, miało miejsce w październiku 2016 roku w Berlinie. Zaraz po nim wylała się fala krytyki na migrantów, którzy "przyjeżdżając do Niemiec, nie potrafią się zasymilować i żyją we własnym środowisku". Wówczas padały oskarżenia o to, że imigranci tworzą "gangi atakujące bezbronne kobiety".

W rzeczywistości jednak ten karygodny czyn popełnił nie "islamski imigrant" z innego kontynentu, jak sugerowano w materiale TVP, lecz 27-letni Bułgar Swetosław Stoikow. Mężczyzna przyjechał do Niemiec z Bułgarii razem z żoną. W Warnie zostawili pod opieką teściów 26-latka trójkę dzieci. Bułgar już wcześniej był notowany przez policję — głównie za chuligańskie wybryki.

Zobacz także: Kolejna odsłona afery wokół Łukasza Mejzy. Poseł KO wzburzony
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(232)
pozdrawiam
2 miesiące temu
Ze statystyk brytyjskiego National Police Chiefs' Council wynika, że Polacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich popełniają najwięcej przestępstw z wszystkich imigrantów. Tylko w 2015 roku tutejsze sądy uznały za winnych aż 10 300 naszych rodaków.natomiast Raport o przestępczości w Niemczech: Polacy wśród najczęściej podejrzewanych grup
Jan Stąd
10 miesięcy temu
Ja mieszkałem w Meschenich pod Kolonią i naocznie widziałem do czego byli zdolni muzułmanie i to bez względu skąd się zawlekli do niedawna cywilizowanej Europy. Dociekanie SKĄD w obliczu DLACZEGO jest bezsensowne. A że trutnie Rzeczypospolitej zatrudniają jedynie "wyłapywaczy" zamiast rzetelnych dziennikarzy to i mamy owoce ich "pracy"
model
12 miesięcy temu
Kanclerz Merkel swego czasu przewidywała Analena Barbock na swoją następczynie na urzędzie kanclerskim.Skończyło się na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych.Niezwykle sympatyczna i inteligentka miss Bundestagu w swoich wypowiedziach.
Wpadka
12 miesięcy temu
Zachowały się po dziś dzień jego wszystkie seminaryjne świadectwa. Wyniki w nauce, w zależności od roku studiów, miał dobre lub bardzo dobre (niektórzy wskazują na jego niezwykłą pamięć). Stalin śpiewał w chórze cerkiewnym i wyróżniał się dobrym głosem
Tomi
12 miesięcy temu
Nie oglądam TVP. Ale jak ktoś twierdzi ze za sprowadzenie imigrantów nie odpowiada Pani M. To coś z nim kompletnie nie tak.
Telewidz
12 miesięcy temu
Typowy fejk news.
żenada i prow...
12 miesięcy temu
"Wielka wpadka " spać nie mogę, tylko goguś z o2 może coś takiego napisać.
alfik
12 miesięcy temu
Głównym powodem migracji do Europy była ......Angela Merkel i to ona mimo waszych płatnych wybieleń odpowiada za tragedie jakie sie teraz dzieją i za bezsensowną śmierć wielu ludzi.
xxxx
12 miesięcy temu
Bułgarzy tak samo sie zachowują jak reszta krzyczą piją biją się mam w sqsiedztwie
Ej ttrtuiijj
12 miesięcy temu
5ta noga powoli sama odpadnie
Pisowiec
12 miesięcy temu
A Polak za granicą to nie emigrant???
Roman
12 miesięcy temu
Bułgarzy jak emigranci z Turcji. Na jedno wychodzi.
Uyg690
12 miesięcy temu
Też emigrant
Andrzej Bogac...
12 miesięcy temu
Kryzys migracyjny to wynik napaści USA (sterowanego przez Izrael) na Irak, Libię, Syrię, Afganistan i destabilizację całego Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Kto tego nie widzi ten jest albo opłacany przez CIA, albo ma słaba pamięć. Bo za Saddama, Kadafiego i Ben Ali żadnych migracji zrozpaczonych, nieszczęśliwych ludzi nie było.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić