Paulina Antoniak| 

Jak czyścić laptopa z kurzu? Ten sposób jest niezawodny

7

Laptopy wytwarzają pole elektrostatyczne, a w związku z tym silnie przyciągają kurz i zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Ich wyczyszczenie bywa niejednokrotnie bardzo trudne i uciążliwe. Pewien trik jest jednak niezawodny.

Jak czyścić laptopa z kurzu? Ten sposób jest niezawodny
Usuwanie zanieczyszczeń z zewnętrznej powierzchni laptopa bywa pracochłonne (Pixabay)

Usuwanie zanieczyszczeń z zewnętrznej powierzchni laptopa bywa pracochłonne. Jeszcze trudniejsze jest jednak wyczyszczenie wnętrza komputera. Jakkolwiek nie powinniśmy o tym zapominać, gdyż brud znajdujący się pod obudową może m.in. spowalniać pracę urządzenia, a w najgorszych przypadkach może nawet dojść do uszkodzenia sprzętu.

Każdy, kto pracuje na laptopie wie, jak uciążliwe bywają wszelkie niedogodności zdarzające się podczas jego użytkowania. Nikt nie lubi, gdy sprzęt się zawiesza, niespodziewanie wyłącza czy chodzi zdecydowanie głośniej niż zazwyczaj. Wszystko to może się przydarzać przez nagromadzony w naszym sprzęcie brud. Dlatego powinniśmy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji.

W czyszczeniu laptopa niezwykle pomocny jest pewien trik. Chodzi mianowicie o sprzężone powietrze. Jak prawidłowo wykonać czynność pielęgnacyjną sprzętu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najlżejszy 14 calowy laptop świata już w Polsce

Po pierwsze, należy przyłożyć końcówkę spreju i wdmuchać zawartość do środka. Może się okazać, że to już wystarczy. Pamiętajmy jednak, aby nie uwalniać powietrza zbyt blisko laptopa. Zróbmy to z odległości co najmniej 15-20 cm, inaczej możemy go uszkodzić. Poza tym, aby nie spowodować przemiany gazu w ciecz, trzymajmy puszkę sprężonego powietrza w pozycji pionowej.

Jeżeli chodzi o czyszczenie laptopa na zewnątrz, najlepiej sprawdzą się do tego miotełki do kurzu, tak zwane swiffery, lub odkurzacz z końcówką do kurzu. W następnej kolejności powinniśmy zabezpieczyć ekran przed osadzaniem kurzu. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie płynu do płukania - daje on zadziwiające efekty.

Tak oczyszczony komputer posłuży nam na pewno dłużej, a praca na nim będzie bardziej komfortowa i wydajna.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić