Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Karolina Modzelewska
|

Nie żyła przez 45 minut i zmartwychwstała. "Bóg dał mi drugą szansę"

157
Podziel się

Kathy Patten z Baltimore dostała ataku serca i przez 45 minut przebywała w stanie śmierci klinicznej. Intensywna resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwoliła jej wrócić do żywych, jak donosi Futurism. Lokalne media nazywają przypadek "medycznym cudem".

Nie żyła przez 45 minut i zmartwychwstała. "Bóg dał mi drugą szansę"
(YouTube.com, WJZ)
bEKkHtxh

Do zdarzenia doszło 2 lipca br. Kathy Patten była na polu golfowym, kiedy odebrała telefon od swojej córki. Kobieta poinformowała matkę, że właśnie zaczęła się u niej akcja porodowa. Patten udała się do szpitala Greater Baltimore Medical Center, ale zanim spotkała swoją nowo narodzoną wnuczkę, dostała zawału serca.

Lekarze nie wykrywali u kobiety tętna ani pulsu. Przez 45 minut znajdowała się w stanie śmierci klinicznej, co oznacza, że doszło do zaniku widocznych oznak życia. Pomimo tego ratownicy medyczni prowadzili intensywną resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki niej udało się przywrócić Patten do życia.

bEKkHtxj
- Jestem bardzo wdzięczna, że ​​Bóg dał mi drugą szansę – powiedziała Kathy Patten w rozmowie z CBS WJZ-TV. Dodała: – będę po prostu najlepszą osobą, jaką mogę być. To bardzo przerażające, powrót to druga szansa na życie.

Nie zawsze "powrót do życia" po śmierci klinicznej i resuscytacji krążeniowo-oddechowej kończy się dobrze. Patten miała szczęście, bo kobiecie udało się całkowicie wyzdrowieć. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nie ma możliwości pełnego wyzdrowienia i powrotu do normalnego życia. Zbyt długi czas w stanie śmierci klinicznej ma katastrofalny wpływ na ludzki mózg i może doprowadzić do jego trwałych uszkodzeń.

bEKkHtxp

Serwis Futurism przywołuje badania z 2018 roku, opublikowane na łamach czasopisma naukowego The American Journal of Emergency Medicine, zgodnie z którymi tylko 10,6 proc. osób, u których doszło do zatrzymania krążenia, zostało później wypisanych ze szpitala. Należy jednak pamiętać, że wpływ na te statystyki ma przede wszystkim charakter zdarzenia i czas przebywania w stanie śmierci klinicznej.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Kolonizacja Marsa. "To jedyny sposób"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkHtxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
Takie są fakt...
miesiąc temu
Ten kto napisał ten artykuł to się tylko ośmieszył!
zszokowany.
miesiąc temu
Jest tytuł, wstęp, a gdzie artukuł?
Trauma
miesiąc temu
Mój synek był reanimowany przeze mnie 5 minut. Gdybym czekała na karetkę syn byłby już warzywem a tak jest całkiem zdrowy. To nie cud tylko odrobina wiedzy ze szkoły.
bEKkHtxL
Tom
miesiąc temu
Poczuła miętę przez rumianek,co to ma być
👎👎👎👎👎👎�...
miesiąc temu
No i co wynika z tego artykułu? Szumy tytuł dla zachęty a w środku 👎
stnhoeu
miesiąc temu
Zawsze w sytuacjach podbramkowych, ktore dotykaja ludzi, zastanawiam sie, gdzie jest ten oslawiony Aniol Stroz... Cos za czesto zasypia chyba. Albo po prostu jestesmy karmeni chlamem przez szamanow w sukienkach.
hehe
miesiąc temu
Jaki znowu bóg. Indoktrynacja Watykańczyków od małego robi swoje
erwin
miesiąc temu
Co z tego artykułu wynika ? nic?
Niko
miesiąc temu
To raczej nie bogu powinna dziękować, a ratownikom. To oni przywrócili ją do życia.
oczytany
miesiąc temu
Puls i tętno to oznaczaja to samo,bo nie ma pulsu i tętna pracy serca jako 2-ch czynności autor tekstu jest nieco niedoszkolony...
Ten gorszy
miesiąc temu
Co za głupoty, kolegę reanimowano ponad godzinę i jakoś nie mówi o drugiej szansie, a skoro tą panią reanimowano czyli sztucznie utrzymywano przy życiu to jak można mówić o śmierci klinicznej
Atei
miesiąc temu
Nie dowiary że jeszcze istnieją takie przekonania i tacy ludzie!!!!
imedżin
miesiąc temu
Konowały nie są potrzebne. Wystarczy Bóg i modlitwa. Wszystkich lekarzy i medyków w Polsce zwolnić i zastąpić ich kapelanami. Od razu służba zdrowia zostanie uzdrowiona.
bEKkHtxD
prostota myśl...
miesiąc temu
Ameryka i wszystko wiadomo , tam wszystko może się zdarzyć !!!Nikt nic nie wie co jest po drugiej stronie , dlatego natchnieni wykorzystują wiarę ludzi do swoich celów i tworzy się Bogów z których ma się korzyści bo można wiernymi rządzić . Religię opiera się na faktach z przeszłości . Jezus był pacyfistą i dlatego nie zyskał poparcia wśród faryzeuszy bo burzył im wszystko włącznie z poparciem ludu !!! Przez tyle wieków można było obserwować historię kościoła . Inkwizycje , palenie na stosie , wpajanie , że ktoś jest opętany przez szatana I KOŚCIÓŁ PRZEJMOWAŁ MAJĄTKI ! Szatan zniszczy świat za pomocą pieniądza a pazerność i chciwość będzie przeogromna !!! Teraz korzysta z tego świat i partie na całym świecie .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić