o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Łukasz Michalik
|

Nowe badania. Jest rozwiązanie lepsze od maseczek!

58
Podziel się

Zamknięte pomieszczenia to miejsca, gdzie koronawirus jest szczególnie niebezpieczny. W jaki sposób zminimalizować ryzyko zakażenia? Nowe badania wskazują, że jest lepszy sposób od maseczek ochronnych.

Nowe badania. Jest rozwiązanie lepsze od maseczek!
Okazało się, że jest coś lepszego od maseczek. Chroni przed zakażeniem skuteczniej. (pixabay.com)
bDphYiIB

Niemieccy badacze postanowili sprawdzić skuteczność różnych rozwiązań chroniących przed zakażeniem. Jako punkt wyjścia, został przyjęty jeden z koncertów, który odbył się latem przed publicznością liczącą 1,5 tys. uczestników.

Symulacje prowadzono z zastosowaniem wielu zmiennych, jak stosowanie maseczek czy respektowanie różnych zaleceń, związanych z zachowaniem dystansu podczas pandemii. Jak zauważa Stefen Moritz, główny autor badania nazwanego RESTAR-19, kluczowym czynnikiem ograniczającym ryzyko jest "stosowanie wydajnej wentylacji".

bDphYiID

Co istotne, naukowcy nie negują skuteczności maseczek. Podkreślają, że noszenie ich jest bardzo ważne i pomocne w zwalczaniu pandemii, a skuteczna wentylacja stanowi po prostu kolejne z narzędzi, pozwalających ograniczyć ryzyko zakażenia.

Obok niej, jako czynniki minimalizujące ryzyko związane z SARS-CoV-2, badacze wskazują także ograniczenie miejsc siedzących w pomieszczeniach. Istotne jest także dostosowywanie liczby osób przebywających w pomieszczeniach do aktualnego nasilenia pandemii, a także stosowanie oddzielnych wejść i wyjść z budynku.

bDphYiJe
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(58)
Wiesia
miesiąc temu
jest jeszcze skuteczniejszy sposób, no i prostszy . nie oddychać .
Kazik
miesiąc temu
PiS zrujnował gospodarkę Polski i teraz zwalą na wietrzenie. Poprostu przewiało ich i ćwierkają
Wacek
miesiąc temu
To jednak nie woda święcona jak podaje TVP ?
bDphYiJf
Covid
miesiąc temu
Co nóż nowe teorie. Dopiero co wczoraj czytałem artykuł ekspertów i naukowców, którzy prowadzili najnowsze badania, twierdzą ze wietrzenie i wentylacja nic nie daje, ponieważ wirus pozostaje bardzo długo na szkle i płaskich powierzchniach, nawet przez kilkanaście dni
67n8
miesiąc temu
a jeszcze niedawno pisaliście że jacyś badacze obalili mit, że wietrzenie jest skuteczne .... ?
Najnowsze komentarze (58)
pepe
miesiąc temu
czyli na zewnątrz noszenie masek jest bezcelowe?
Ddddd
miesiąc temu
Autor reportarzu chciał zabłysnąć na siłę
Ewa
miesiąc temu
Wietrzenie w okresie grzewczym gdy parametry PM 2.5 i PM 10 wybija poza skalę?
Gość
miesiąc temu
Nie testować , nie panikować, dbać o higienę, zdrowo się odżywiać i nie będzie covida.
Jedrula
miesiąc temu
Jeszcze skuteczniejszy sposób koniec z paniami do towazystwa
stopit
miesiąc temu
nie zapominajmy o ofiarach COVID-19 jest już ich 1,195,418 także przez głupotę, wprowadzanie w błąd i rozstrój nerwowy, brak prawdziwych informacji. O wczesnych ofiarach we Włoszech, na całym świecie i w Polsce. Gdy i o ile się to uspokoi będziemy to mogli ocenić.
genialny
miesiąc temu
Ja natomiast czytalem, ze Polakow warto podpuszczac bo sa strasznie naiwni, znalezc wspolnego wroga(kaczynski) prowokatora (koscół-obowiazkowo z ksiezmi pedofilami, bo lekarze juz nimi nie sa, sedziowei, prokuratorzy i urzednicy w gminach, nauczyciele...) potem wyslac na miasto mlodziez(najlepiej niech sie pozarazaja) i szczuc... Proste co nie??Ze slabym skłóconym narodem mozna wszystko
Hgf
miesiąc temu
Żenujące są te wasze wypociny... Masakra
bDphYiIX
Taka prawda
miesiąc temu
Czyli wniosek. Chodzenie w masce na zewnątrz mija się z celem
Sylwia
miesiąc temu
Czeka nas selekcja naturalna... ale to moze i dobrze, widok wczoraj ludzi bez masek na ulicy dal mi do myslenia... Niech sie dzieje wola Nieba. Maseczke nosze, mieszkanie wietrze, podswiadomie wiem jak mam postepowac. Zarazic sie w takim spoleczenstwie to niestety pewniak. Oby bylo mi jeszcze dane zyc, zobaczymy :)
Vhn
miesiąc temu
Czy przebywanie na swierzym powietrzu, gdzie jest super wentylacja, to nie najlepszy sposób na uniknięcie zakażenia grypą?
Liber8
miesiąc temu
Dwie tampony higieniczne w nosie przed lub po użyciu w zależności od preferencji jest rozwiązanie lepsze od maseczek.
lucik
miesiąc temu
Maseczki... Pod nimi po chwili takie stężenie CO2, że strach oddychać takim powietrzem. A podobno w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie 45 tysięcy osób rocznie...Po co jeszcze do tego dokładać oddech "podmaseczkowy"??? Podstawa naszego życia: ODDECH. Jak można wzmacniać swoją odporność i zdrowie nosząc maski na świeżym powietrzu...To nieludzkie. Wbrew Stwórcy!
NWO samo zło
miesiąc temu
Najskuteczniejsze na "pandemię" jest wypieprzenie tv i nie czytanie takich głupot. Od razu człowiek zdrowszy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić