Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
Łukasz Michalik
|

Nowe badania. Jest rozwiązanie lepsze od maseczek!

58
Podziel się

Zamknięte pomieszczenia to miejsca, gdzie koronawirus jest szczególnie niebezpieczny. W jaki sposób zminimalizować ryzyko zakażenia? Nowe badania wskazują, że jest lepszy sposób od maseczek ochronnych.

Nowe badania. Jest rozwiązanie lepsze od maseczek!
Okazało się, że jest coś lepszego od maseczek. Chroni przed zakażeniem skuteczniej. (pixabay.com)
bEUtSFxh

Niemieccy badacze postanowili sprawdzić skuteczność różnych rozwiązań chroniących przed zakażeniem. Jako punkt wyjścia, został przyjęty jeden z koncertów, który odbył się latem przed publicznością liczącą 1,5 tys. uczestników.

Symulacje prowadzono z zastosowaniem wielu zmiennych, jak stosowanie maseczek czy respektowanie różnych zaleceń, związanych z zachowaniem dystansu podczas pandemii. Jak zauważa Stefen Moritz, główny autor badania nazwanego RESTAR-19, kluczowym czynnikiem ograniczającym ryzyko jest "stosowanie wydajnej wentylacji".

bEUtSFxj

Co istotne, naukowcy nie negują skuteczności maseczek. Podkreślają, że noszenie ich jest bardzo ważne i pomocne w zwalczaniu pandemii, a skuteczna wentylacja stanowi po prostu kolejne z narzędzi, pozwalających ograniczyć ryzyko zakażenia.

Obok niej, jako czynniki minimalizujące ryzyko związane z SARS-CoV-2, badacze wskazują także ograniczenie miejsc siedzących w pomieszczeniach. Istotne jest także dostosowywanie liczby osób przebywających w pomieszczeniach do aktualnego nasilenia pandemii, a także stosowanie oddzielnych wejść i wyjść z budynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUtSFxK
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(58)
pepe
rok temu
czyli na zewnątrz noszenie masek jest bezcelowe?
Ddddd
rok temu
Autor reportarzu chciał zabłysnąć na siłę
Ewa
rok temu
Wietrzenie w okresie grzewczym gdy parametry PM 2.5 i PM 10 wybija poza skalę?
bEUtSFxL
Gość
rok temu
Nie testować , nie panikować, dbać o higienę, zdrowo się odżywiać i nie będzie covida.
Jedrula
rok temu
Jeszcze skuteczniejszy sposób koniec z paniami do towazystwa
stopit
rok temu
nie zapominajmy o ofiarach COVID-19 jest już ich 1,195,418 także przez głupotę, wprowadzanie w błąd i rozstrój nerwowy, brak prawdziwych informacji. O wczesnych ofiarach we Włoszech, na całym świecie i w Polsce. Gdy i o ile się to uspokoi będziemy to mogli ocenić.
genialny
rok temu
Ja natomiast czytalem, ze Polakow warto podpuszczac bo sa strasznie naiwni, znalezc wspolnego wroga(kaczynski) prowokatora (koscół-obowiazkowo z ksiezmi pedofilami, bo lekarze juz nimi nie sa, sedziowei, prokuratorzy i urzednicy w gminach, nauczyciele...) potem wyslac na miasto mlodziez(najlepiej niech sie pozarazaja) i szczuc... Proste co nie??Ze slabym skłóconym narodem mozna wszystko
Hgf
rok temu
Żenujące są te wasze wypociny... Masakra
Taka prawda
rok temu
Czyli wniosek. Chodzenie w masce na zewnątrz mija się z celem
Sylwia
rok temu
Czeka nas selekcja naturalna... ale to moze i dobrze, widok wczoraj ludzi bez masek na ulicy dal mi do myslenia... Niech sie dzieje wola Nieba. Maseczke nosze, mieszkanie wietrze, podswiadomie wiem jak mam postepowac. Zarazic sie w takim spoleczenstwie to niestety pewniak. Oby bylo mi jeszcze dane zyc, zobaczymy :)
Vhn
rok temu
Czy przebywanie na swierzym powietrzu, gdzie jest super wentylacja, to nie najlepszy sposób na uniknięcie zakażenia grypą?
Liber8
rok temu
Dwie tampony higieniczne w nosie przed lub po użyciu w zależności od preferencji jest rozwiązanie lepsze od maseczek.
lucik
rok temu
Maseczki... Pod nimi po chwili takie stężenie CO2, że strach oddychać takim powietrzem. A podobno w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie 45 tysięcy osób rocznie...Po co jeszcze do tego dokładać oddech "podmaseczkowy"??? Podstawa naszego życia: ODDECH. Jak można wzmacniać swoją odporność i zdrowie nosząc maski na świeżym powietrzu...To nieludzkie. Wbrew Stwórcy!
bEUtSFxD
NWO samo zło
rok temu
Najskuteczniejsze na "pandemię" jest wypieprzenie tv i nie czytanie takich głupot. Od razu człowiek zdrowszy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić