Oszustwo "na Lidla". Możesz tracić miesięcznie nawet 300 zł!

6

Kreatywność oszustów nie ma granic. Co i rusz wymyślają nowy patent na uzyskiwanie rozmaitych korzyści. Tym razem uruchomili fałszywą loterię, w której można "wygrać" robota kuchennego z Lidla.

Oszustwo "na Lidla". Możesz tracić miesięcznie nawet 300 zł!
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Luis Alvarez)

Oszuści nie dają za wygraną. Grasują między innymi na Facebooku. Można tam natrafić na reklamę, która informuje o możliwości zgarnięcia za 8,99 zł robota kuchennego z powodu procesu sądowego z jedną z firm.

Gdy klikniemy w link, zostaniemy przeniesieni na stronę rzekomej loterii.  Aby wziąć w niej udział, należy zapłacić 8,99 zł, podając dane karty płatniczej. W ten sposób uruchamiamy cykliczną subskrypcję w wysokości 300 zł miesięcznie C ostrzega Marlena Dziemińska z CyberRescue, cytowana przez "Dziennik Zachodni".

Robot za 9 zł. Jak nie dać się oszukać?

Jak postępować w sieci, by nie dać się oszukać?

Należy pamiętać, że podejrzanie korzystne oferty są zazwyczaj oszustwem. W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się czy firma, której produkt jest przedstawiony, udostępniła taką ofertę promocyjną na swojej oficjalnej stronie – podkreśla Dominik Szewczyk z CyberRescue (cyt. za "Dziennik Zachodni").

Jeżeli wpadniemy w sidła oszustów, to powinniśmy szybko zareagować. Od razu należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec. Później powinniśmy skontaktować się z usługodawcą, u którego mamy tę cykliczną opłatę i domagać się jej dezaktywacji.

Obejrzyj także: Kiedy strefy żółte i czerwone? Wiceminister zdrowia enigmatycznie o nowych obostrzeniach

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić