Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Modzelewska
|

Starlink Elona Muska nad Polską. Wiemy, kiedy szukać go na niebie

44
Podziel się:

SpaceX wystrzeli w poniedziałek 46 Starlinków, które trafią na niską orbitę okołoziemską. Urządzenia zostaną wyniesione w przestrzeń kosmiczną za pomocą rakiety Falcon 9. Całe zdarzenie będzie transmitowane na żywo przez SpaceX. Jak donosi portal Nocne Niebo, przelot kosmicznego pociągu Elona Muska nad Polską będzie widoczny już 22 lutego.

Starlink Elona Muska nad Polską. Wiemy, kiedy szukać go na niebie
Starlinki znowu nad Polską (Getty Images, Nicole Ruegsegger)

W poniedziałek 21 lutego około godziny 15:44 czasu polskiego z kosmodromu Cape Canaveral na Florydzie wystartuje rakieta Falcon 9 należąca do SpaceX. W ramach misji G4-8 rakieta pomoże wynieść na niską orbitę okołoziemską 46 Starlinków. Są to kosmiczne satelity tworzące telekomunikacyjny system satelitarny. W przyszłości będzie on zapewniał dostęp do internetu niemalże w każdym miejscu na świecie.

Całe zdarzenie będzie transmitowane na żywo przez SpaceX. Start rakiety Falcon 9 oraz lądowanie jej pierwszego stopnia, które według Space.com nastąpi najprawdopodobniej 9 minut po starcie, można oglądać za pośrednictwem oficjalnej strony kosmicznej firmy Elona Muska lub w serwisie YouTube. Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 ma wylądować na Ocenie Atlantyckim. Proces będzie wspierany przez platformę morską SpaceX - A Shortfall of Gravitas.

Wynoszenie kolejnych Starlinków na niską orbitę okołoziemską to doskonała okazja do obserwacji nieba. Jak informuje portal Nocne Niebo za pośrednictwem Facebooka, satelity będą widoczne również nad Polską - "we wtorek 22.02 będzie można je oglądać o 5:05".

Kosmiczny pociąg Elona Muska, czyli grupę satelitów podróżujących w przestrzeni kosmicznej, będzie można zobaczyć przy sprzyjających warunkach pogodowych. Ich położenie oraz to, czy będą widoczne z naszego miejsca zamieszkania można sprawdzić np. za pośrednictwem strony Find Starlink.

Zobacz także: Zobacz także: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
Chj
4 miesiące temu
Podniecacie się tymi satelitami, a nie wiecie nawet, że jeśli wyślą docelowo te 22 tysiące satelit na orbitę, to nie schowacie się nawet we własnym domu 1/2 główki. Będziemy mieli tu orwellowski rok 1984!
dasie
4 miesiące temu
jednak gdy zwykły choćby zapach potrafi zawładnąć ciałem, jak w ogóle mówić czy pisaćby nie jawić się tyranem ku uciesze spektaklu
dasie
4 miesiące temu
tylko nie każdy, (biorąc pod uwagę "mentalne podniebienia" ludzkiej nacji) miałby ochotę "oddychać"
dasie
4 miesiące temu
równie można przy użyciu technologii stopić śnieg ocieplić klimat na ziemi a z nadmiaru wody odparowanej utworzyć na księżycu warstwę
NWO
4 miesiące temu
Najbogatsi ludzie świata mogli by jakoś zaczac mordować miliony ludzi a ni im pomagać żal
Ludzie to deb...
4 miesiące temu
UWAGA! ludzie to debile. Nie wierzycie to przeczytajcie komentarze? Głupota tych ludzi naprawdę mnie przeraża. Co z tego że wysyła sobie satelity na orbitę ma pieniądze więc niech robi co chce. Piszecie że boicie się szpiegowania, serio? Co mu da szpiegowanie typowego polskiego Janusza? Poza tym dzięki nim ma być chyba jakiś szybszy internet - jeśli to się rozwinie to może nawet w Polsce to będzie.
To te
4 miesiące temu
Co spadly ostatnio??
Mir
5 miesięcy temu
Jak pierwsze latały 2 lata temu w kwietniu,to wszystko w tajemnicy,teraz to już norma
Global total
5 miesięcy temu
Mam gdzieś internet, nie chcę być szpiegowana . Nie dajmy się zachipiwac czy zainplantowac , bo elon musi będzie wam wymierzał dzienne racje i do niewolniczej roboty przez starlinka będzie was poganiał , o modlitwie zapomnijcie , bo będzie waszym mózgiem sterował jeśli przyjmuec8e znak bestii w mózg i lub pod skórę .
Niestety
5 miesięcy temu
To będzie służyło globalnemu totalitaryzmowi i kontroli całej ludzkości , namierzania niepokornych.
Jagna
5 miesięcy temu
a osoby lykaja te nowosci jak pelikany bez zastanowienia co ich czeka. Ech...
Jagna
5 miesięcy temu
a osoby lykaja te nowosci jak pelikany bez zastanowienia po co to wszystko. Ech...
ignacy
5 miesięcy temu
podobno to nie telekomunikacyjne a szpiegowskie teraz z sąsiadką w karzakach albo w łanie zboża już się człowiek nie ukryje kazda zdrada bedzie podglądana . Czy to nie narusza praw do wolści. Kto im dał prawo do ingerencji w prywatność
EUROPA
5 miesięcy temu
Tylko spokój może nas uratować 👀
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić