Facebook. Uwaga na nowy przekręt! Chwyta za serce i jest groźny

5

Oszuści nadal próbują uskuteczniać różne metody, które pozwolą im na uzyskanie zysków bez większego wysiłku. Swoje podstępy stosują między innymi na Facebooku. Tłumaczymy, na co należy uważać, by później nie żałować.

Facebook. Uwaga na nowy przekręt! Chwyta za serce i jest groźny
Facebook (Flickr, Spencer E Holtaway)

Już od jakiegoś czasu na Facebooku pojawia się mnóstwo ogłoszeń o rzekomych porwaniach dzieci. Udostępniane są posty z linkami, a towarzyszy im taki opis: "Porwano córkę wraz z moją przyjaciółką! Nadal nie wierzę, że to się stało…".

Policja donosi, że to podstęp. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w takie linki, bo to po prostu kolejna próba wyłudzenia danych przez oszustów.

Klikając w nazwę linku znanego polskiego portalu informacyjnego, przekierowywani zostajemy na zupełnie inną stronę. W artykule można przeczytać więcej informacji na temat porwania. Dziewczyna zniknęła, a w jej poszukiwania włączyła się policja. Tekst pisany jest łamaną polszczyzną, są w nim powtórzenia oraz błędy ortograficzne i stylistyczne - mówi sierż. Monika Michalczyk z policji w Żyrardowie, cytowana przez "Super Express".

Facebook. Tak teraz oszukują!

Często zdarza się tak, że oszuści dodają pod wpisami nagranie z monitoringu, na którym mamy zobaczyć moment porwania.

Po kliknięciu w ikonkę "play", wyświetla nam się prośba o zalogowanie do Facebooka - i tu powinna nam się zapalić czerwona lampka. Gdy klikniemy w "zaloguj się", strona przekieruje nas na stronę, imitującą Facebooka - adres domeny, to nie "facebook.com" a url zupełnie innej witryny internetowej. Prośba jest o podanie adresu e-mail i hasła logowania do profilu - dodaje policjantka.

Trzeba zatem mieć się na baczności. Oszuści nawet przez moment nie rezygnują z prób szybkiego i łatwego uzyskiwania korzyści. Musimy uważać!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić