WhatsApp wprowadza kontrowersyjne zmiany. Chodzi o blokowanie wiadomości i połączeń

13

15 maja 2021 WhatsApp wdroży nowe zasady prywatności. Osoby, które nie zaakceptują zmodyfikowanego regulaminu, będą musiały liczyć się z ograniczeniami.

WhatsApp wprowadza kontrowersyjne zmiany. Chodzi o blokowanie wiadomości i połączeń
WhatsApp (Pixabay)

Ci, którzy po 15 maja nie zaakceptują nowych reguł, będą otrzymywać powiadomienia z prośbą o ich akceptację. Po kilku tygodniach użytkownicy zobaczą banner, który będzie się wyświetlać w aplikacji na stałe.

WhatsApp przełączy się natomiast w tryb ograniczony. Chodzi o ograniczenie dostępu do listy czatów. Użytkownicy będą mogli otworzyć konwersację z poziomu powiadomień, a także na nią odpowiedzieć. Będzie można również odbierać połączenia audio i wideo.

Jeżeli nie zaakceptujesz nowego regulaminu, to w końcu nie będziesz mógł korzystać z WhatsAppa. Nie otrzymasz żadnych połączeń i wiadomości.

WhatsApp. Kiedy dodatkowe ograniczenia?

Po jakim czasie należy się spodziewać dodatkowych ograniczeń? Tego nie podano. Wiadomo jednak, że w każdej chwili będzie można nadrobić zaległości i zaakceptować regulamin, co będzie się wiązało z przywróceniem możliwości korzystania z aplikacji.

Poinformowano ponadto, że nikomu nie grozi usunięcie konta. Mimo wszystko ci, którzy chcą swobodnie używać tej aplikacji, muszą się zgodzić na nowe zasady.

Zmodyfikowany regulamin ma związek z przekazywaniem danych bezpośrednio do Facebooka. Wiele osób negatywnie zapatruje się na te zmiany.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić