Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Klaudia Stawska
|

Zamieszkamy na Marsie i Wenus. Naukowiec NASA nie ma wątpliwości

45
Podziel się

Wizjonerzy i naukowcy z całego świata zastanawiają się, jak można przekształcić Czerwoną Planetę w miejsce przyjazne ludziom. Ekspert NASA ma niesamowitą teorię na ten temat i zapewnia, że to samo może spotkać nas na Wenus.

Zamieszkamy na Marsie i Wenus. Naukowiec NASA nie ma wątpliwości
Mars (Pixabay)
bFdNDHKJ

Debata na temat przystosowania Marsa do życia trwa od wielu lat. Naukowcy i wizjonerzy przedstawiają regularnie różne teorie na temat tego, jak miałaby wyglądać terraformacja Czerwonej Planety, by zmienić ją w "drugą Ziemię". Kilka pomysłów miał również Elon Musk, który między innymi chciał zbombardować Mars bronią jądrową.

Terraformacja to proces przekształcenia warunków panujących na innym ciele niebieskim, tak by przypominało Ziemię. Metoda zaproponowana przez Muska jest ekstremalna, ale ekspert NASA Jim Green jest przekonany, że sam pomysł może się udać.

bFdNDHKL

Zdaniem Greena ludzie mogliby zamieszkać na Marsie, gdyby stworzyli gigantyczne pole magnetyczne na Czerwonej Planecie. W ten sposób byliby w stanie chronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jednocześnie podniosłaby się temperatura na powierzchni Marsa, co stworzyłoby warunki sprzyjające rozwojowi życia, jakie znamy na Ziemi.

Wraz ze wzrostem temperatury i ciśnienia Mars będzie przekształcał się w planetę podobną do Ziemi, zauważa Green w rozmowie z New York Times. Naukowiec NASA uważa, że jest więcej ciał niebieskich, które moglibyśmy terraformować. Dużą część swojej kariery poświęcił m.in. badaniu Europy, lodowego księżyca Jowisza.

Ekspert uważa, że moglibyśmy też zamieszkać na Wenus. Piekielnie gorąca i nieprzyjazna "bliźniaczka Ziemi" to chyba najbardziej zaskakujący kierunek eksploracji kosmosu, jaki wskazał Green. Jest jednak zdania, że terraformowanie Wenus jest teoretycznie możliwe. Badacz podkreślił w wywiadzie, że zdaje sobie sprawę z kontrowersyjności tej teorii, ale pracuje obecnie nad obszerną pracą naukową, która lepiej objaśni możliwości, jakie widzi w przypadku Marsa i Wenus.

bFdNDHKR
Zobacz także: Zobacz też: Tak brzmi wiatr na Marsie. NASA udostępnia niesamowite nagranie [Wideo]
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNDHLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
Marek
4 dni temu
Ktoś jeszcze wierzy w te brednie i klamstwa wymyślane przez NASA?
komsomol
5 dni temu
kraśnik ????? SZTO ETA ?
Uff
5 dni temu
Zamiast terraformować inne planety to zróbcie to z Podkarpaciem bo tu się nie da żyć.
bFdNDHLn
qwert
6 dni temu
Lepiej tam niż w Kraśniku.
Alicja
1 tyg. temu
Wlasnie w tvn nadają interstellar,jest dla nas szansa.a w ogóle to wspaniały film,a konsultantami byli specjaliści z nasa,to przyszłość ziemian.
Twój nick
1 tyg. temu
Przypominam, że przy obecnym stanie techniki promieniowanie kosmiczne wytłucze po drodze wszystkich kolonistów z wyjątkiem niesporczaków
Andrzej
1 tyg. temu
W żadne informacje NASA nie wolno ufać .To militarna zakłamana instytucja.
sen
1 tyg. temu
Tam mieszkają dusze po śmierci na Ziemi. To są planety kodujące nasze czyny,myśli itd.Tam mieszkają anioły astralne też upadłe jak tu na ziemi.Są aniołowie Wenus, mars Jowisz,pluton i inne to wszytko planety kodujące.To komputer kazualny ,na Ziemi też jest.Kodują dosłownie wszystko każde zachowanie nawet oddech.Takie jest prawo kosmosu astralu
osa...
1 tyg. temu
no to ogromne elektromagnesy i duzo tlenu , wodoru i roslinnosc wytwarzajaca te zwiazki ,no trzeba teraz zacząc od prymitywnych roślin i glonów na małych eksperymentalnych poletkach na MARSIE a potem kolejno przekształcać a co do wybuchu to najpierw na mniejśza skale jakis mały wybuch jadrowy bo wielki to zaszkodzi i na miliony lat sprawi MARSA niedostepnym dla ludzkosci a o to przeciez nie chodzi , pobudowac małą elektrownie jadrową , wszystko pod ,,namiotem,,taki mikroklimat i powiekszać po osiągnięciu pierwszych sukcesów np wieksze rosliny i potem owady i małe zyjatka i ptaki i pszczoły -i krok po kroku zasiedlać a na końcu dopiero człowiek-- to tak w skrajnym skrócie napisane --analizowac jak Bóg tworzył swiat , po co samemu coś wymyślać jak inni to juz zrobili , korzystac z osiągnieć religii i nauki
LLLLLLL
1 tyg. temu
PIS by tam wprowadził dobrą zmianę. Trzeba to przetestować.
Byłem Tam
1 tyg. temu
MArs jest wystarczajaco gorący.Tam mieszkaja tylko Aborygeni.Europejczyk spali sie żywcem.
Szczegół.
1 tyg. temu
Tylko zapomniał powiedzieć, jak wytworzyć tak wielkie pole magnetyczne. Szczegół.
Małolat22
1 tyg. temu
Heh
bFdNDHLf
pawel-
1 tyg. temu
dziękujemy naukowcom za zmutowanie wirusa grypy ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić