aktualizacja 

19 osób rannych po zawaleniu się kładki spacerowej. Amerykanie w szoku

6

Co najmniej pięć osób zostało przewiezionych do szpitala po tym, jak część kładki spacerowej zawaliła się w Surfside Beach w USA.

19 osób rannych po zawaleniu się kładki spacerowej. Amerykanie w szoku
Podniesiony chodnik na jednej z amerykańskich plaż (fot: Adobe Stock) (Licencjodawca, Billy McDonald)

Incydent miał miejsce w czwartkowe popołudnie na Bluewater Highway 2211, w Surfside Beach - niewielkim mieście nad Zatoką Meksykańską, około 60 mil na południe od centrum Houston.

Według władz hrabstwa Brazoria, wszystko wydarzyło się podczas letniego obozu Bayou City Fellowship, którego uczestnicy przyjechali z paru innych miejscowości. Justin Mills, zastępca szefa Ochotniczej Straży Pożarnej w Surfside Beach, poinformował, że co najmniej pięć ofiar zostało przetransportowanych helikopterem do szpitala.

Pozostałe dziewięć osób zostało przewiezionych karetkami, ponieważ ich rany nie były tak poważne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wodną taksówką z wyspy na wyspę. Tutaj szybko zapomnisz o samochodach

Chcieli zrobić sobie zdjęcie

Według komunikatu prasowego hrabstwa, wiek poszkodowanych waha się od 14 do 18 lat. Bayou City Fellowship poinformowało, że łącznie 78 uczniów przebywało w Surfside Beach, a zawalenie się chodnika miało miejsce, gdy obozowicze z obszaru Cypress zbierali się na grupowe zdjęcie.

Wydarzenie to jest traumatyczne, ale mamy szczęście móc poinformować, że żadne z obrażeń nie zagrażają życiu - napisał przedstawiciel Bayou City Fellowship w oświadczeniu. - Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i modlitwy ze strony naszej społeczności oraz prosimy o modlitwę za wszystkich dotkniętych fizycznie i emocjonalnie.

Lokalne centrum krwiodawstwa zaapelowało na Twitterze o oddawanie krwi, aby utrzymać pełne zapasy.

Redakcja ABC13 rozmawiała z Kenem Whartonem, mężczyzną, który powiedział, że odwiedza tę okolicę raz w miesiącu i zatrzymał się na pobliskim kempingu. Wharton stwierdził, że nie widział momentu zawalenia się, ale zauważył około 25 osób na tarasie chodnika na chwilę przed jego upadkiem.

Przyjechało sześć karetek pogotowia - relacjonował Wharton.

Jak twierdzą urzędnicy, przyczyna zawalenia się kładki jest nadal badana i wymaga dokładniejszej weryfikacji.

Autor: JPAJ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić