Hiszpanie mają tego dość. Na Teneryfie posypią się drakońskie kary

112

Ci, którzy zamierzają wypoczywać na Wyspach Kanaryjskich, muszą przygotować się na istotne zmiany. Od przyszłego roku na Teneryfie wejdą w życie nowe zasady. Obowiązywać będzie między innymi zakaz palenia papierosów na plażach.

Hiszpanie mają tego dość. Na Teneryfie posypią się drakońskie kary
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Teneryfa to największa i najgęściej zaludniona spośród Wysp Kanaryjskich. To niewątpliwie przepiękne miejsce, które przyciąga turystów praktycznie przez cały rok.

Ci, którzy zamierzają odwiedzić Teneryfę w najbliższym czasie, muszą być świadomi ważnych zmian. Od 16 stycznia 2023 roku obowiązywać będą bowiem nowe przepisy. Łamanie zasad oznaczać będzie dotkliwe konsekwencje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Media wieszczą globalną katastrofę. Sprawdzamy, czy powinniśmy bać się wulkanów

Hiszpańska telewizja TVC, przytaczając słowa urzędników, podała, że od 16 stycznia w życie wejdzie zakaz palenia papierosów na plażach Teneryfy. Ma być to uznawane za "śmiecenie w miejscu publicznym", co jest zagrożone mandatem na poziomie 750 euro (około 3,5 tys. zł). Podobnej karze ma podlegać... plucie na chodnik na ulicach Santa Cruz de Tenerife.

Jeżeli chodzi o palenie, to być może wprowadzone zostaną specjalne strefy, gdzie będzie ono dozwolone. Urzędnicy sondują różne możliwości. Ostateczne decyzje w tym zakresie jednak jeszcze nie zapadły.

Hiszpania bezlitosna dla turystów

W Hiszpanii nie brakuje licznych zakazów, które obowiązują na plażach. W całym kraju ustanowiono aż 540 plaż "wolnych od dymu", na których nie wolno palić papierosów.

Poza tym kary grożą m.in. za zbyt głośne słuchanie muzyki. W tym przypadku mandat może wynieść nawet 700 euro (około 3300 zł). Wiele plaż w Kantabrii, Murcji i Walencji wprowadziło już taki przepis.

W całej Hiszpanii zabronione jest biwakowanie na plażach. Łamanie tego przepisu może kosztować od 40 euro za każdy nielegalnie zajęty metr kwadratowy w przypadku noclegów.

Poza tym nie wolno kąpać się pod plażowymi prysznicami z wykorzystaniem mydła i szamponu. Złamanie tej zasady może oznaczać mandat na poziomie... 750 euro!

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić