Jedno z najbrudniejszych miejsc w samolocie. Członek personelu pokładowego ostrzega

13

Osoba pracująca na pokładzie samolotów radzi pasażerom, aby unikali korzystania z kieszeni na siedzeniach. Jej zdaniem, to miejsce nigdy nie jest dokładnie sprzątane. Personel znajduje w nich nawet bieliznę.

Jedno z najbrudniejszych miejsc w samolocie. Członek personelu pokładowego ostrzega
Kieszenie na siedzeniach są bardzo brudne (Getty Images, © 2019 Bloomberg Finance LP)

Osoba podająca się, że członka personelu pokładowego, która na Reddicie występuje pod pseudonimem HausOfDarling, ostrzega przed kieszeniami znajdującymi się na samolotowych fotelach.

To jedno z najbrudniejszych miejsc w samolocie

"Nigdy, przenigdy nie używaj ani nie wkładaj niczego do kieszeni fotela. Śmieci są z nich usuwane, ale nigdy nie są czyszczone" - czytamy we wpisie. "Widziałem, jak wyciągano stamtąd brudne chusteczki, worki z wymiocinami, bieliznę, paznokcie, gumy do żucia czy ogryzki" - wspomina członek personelu pokładowego.

Jak dodaje, pasażerowie często - szczególnie podczas długich lotów - wkładają bose stopy do kieszeni siedzenia.

"A potem lecisz następnym lotem i wykładasz tam swój telefon" - kwituje.

Lepiej zdezynfekuj swoje miejsce

Kluczem do zachowania higieny jest unikanie wkładania czegokolwiek do kieszeni na siedzeniu, a być może nawet rezygnacja z przeglądania znajdującego się tam magazynu pokładowego.

Ponadto członek personelu pokładowego zaleca również zabranie ze sobą chusteczek antybakteryjnych oraz środka do dezynfekcji rąk, aby zdezynfekować obszar wokół kieszeni i inne elementy siedzenia.

Personel podczas krótkich przerw między lotami nie sprząta dokładnie samolotu. Zbierane są śmieci, zapina się pasy i wkłada czasopisma do kieszeni.

"Straciłem rachubę, ile razy musiałem mówić ludziom, jak obrzydliwe jest przewijanie dziecka na stoliku lub na siedzeniu" - zdradza użytkownik HausOfDarling i radzi, aby unikać również opierania się o okno, ponieważ jest to jedna z najbrudniejszych części samolotu.

Brudno jest nie tylko w samolocie

Co ciekawe, portal The Sun donosi, że brudno jest nie tylko w samolotach, ale i na lotniskach - wg badań na samoobsługowych automatach do odprawy znajduje się tysiąc razy więcej bakterii niż w toalecie.

Źródło: The Sun

Zobacz także: Lądowanie Ryanaira w Bristolu. Pilot posadził maszynę przy bardzo silnym wietrze
Autor: HSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić