aktualizacja 

Nagrała "bluźniercze" wideo. Skazano ją na dwa lata więzienia

33

Tiktokerka Lina Mukherjee naraziła się władzom Bali po tym, jak opublikowała w sieci wideo, na którym jadła wieprzowinę. Przed włożeniem jej do ust wymówiła słowo "Bismallah", które po arabsku oznacza "w imię boga".

Nagrała "bluźniercze" wideo. Skazano ją na dwa lata więzienia
Lina Mukherjee została skazana przez indonezyjski sąd na dwa lata więzienia (TikTok Lina Mukherjee)

Lina Mukherjee ma ponad dwa miliony obserwujących na TikToku. Niedawno na jej profilu pojawiło się nagranie, na którym influencerka smakuje chrupiącej wieprzowej skóry. Niestety, ten materiał, wraz z popularnością, przyniósł jej wielkie nieszczęście.

Tiktokerka skazana na 2 lata więzienia za kontrowersyjne wideo

Według doniesień, 33-letnia muzułmanka przebywała na Bali podczas kręcenia niefortunnego materiału. Dominującą religią Indonezji jest islam, a jedzenie wieprzowiny jest w nim zabronione.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Koszty życia są tutaj śmiesznie niskie, jeśli przeliczymy je na złotówki

Mukherjee przed zjedzeniem świńskiego mięsa powiedziała "Bismillah", co po arabsku oznacza "w imię boga". Jeden z mieszkańców Indonezji dopatrzył się w tym akcie bluźnierstwa i postanowił zgłosić to na policję.

Sąd w mieście Palembang, znajdujący się na Sumatrze Południowej skazał tiktokerkę na dwa lata więzienia. Powodem było uznanie jej za winną rozpowszechniania informacji mających na celu podżeganie do nienawiści wobec osób religijnych.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wideo Tiktokerki rozsierdziło grupy konserwatywne

Kobieta została również ukarana grzywną w wysokości 250 milionów rupii, co stanowi równowartość ponad stu tysięcy złotych. Jeśli kara nie zostanie zapłacona, wyrok Mukherjee może zostać przedłużony o trzy miesiące.

Influencerka tłumaczyła, że spróbowała wieprzowiny z ciekawości. To jednak rozjuszyło osoby z grup konserwatywnych, które nie tylko skrytykowały jej postępowanie, ale i uznały opublikowane przez nią wideo za bluźniercze.

Kontrowersyjne wideo zniknęło z konta tiktokerki. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie trafiła do więzienia w celu odbycia kary.

Źródło: BBC

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić