aktualizacja 

Nigdy tego nie pij w samolocie. Steward ostrzega przed popularnym napojem

1

Steward, który prowadzi na TikToku popularne konto @ichbinVin, nakręcił ostatnio wideo, w którym zdradza "brudne sekrety branży". Nagranie szybko stało się wiralem, a na samym początku Kevin ostrzega przed napojem, którym bardzo często raczą się pasażerowie.

Nigdy tego nie pij w samolocie. Steward ostrzega przed popularnym napojem
Steward ostrzega przed popularnym napojem (Adobe Stock, DMITRII SIMAKOV)

Steward Kevin dzieli się na TikToku tajnikami swojej pracy, a także zamieszcza tam wiele praktycznych porad dla pasażerów linii lotniczych.

Tego nie pij w samolocie

W ostatnim wideo, które obejrzano już ponad 230 tys. razy, ostrzega swoich obserwatorów przed piciem popularnego napoju na pokładzie samolotu.

Kevin, publikujący na koncie @ichbinvin, odniósł się do gorącego tematu picia kawy w chmurach. Według wielu ekspertów tego napoju należy unikać ze względu na to, że zbiorniki z wodą często są zanieczyszczone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". W Tajlandii żyje jak król. W Polsce o takich luksusach mógłby tylko pomarzyć

Kevin podziela to stanowisko, mówiąc wprost, że kawa na pokładzie samolotu jest "obrzydliwa". Namawia pasażerów, "żeby przyjechali na lotnisko 10 minut wcześniej i kupili kawę w terminalu".

Steward dodał, że zbiorniki nie tylko są rzadko czyszczone, ale też resztki wylewane są do toalety, co nie jest zbyt higieniczne.

Niestety, wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców na Uniwersytecie Miejskim w Nowym Jorku, również nie napawają optymizmem i potwierdzają, że jakość wody na pokładzie samolotów nadal pozostawia wiele do życzenia. Jak się okazało, spośród 11 dużych linii lotniczych, które wzięto pod lupę, tylko trzy podawały pasażerom czystą, niezanieczyszczoną niczym wodę.

Ostrożnie z procentami na pokładzie

Co ciekawe na pokładzie trzeba też uważać z popularnym drinkiem - Krwawą Mary. Powód jest jednak zupełnie inny.

– Prawdę mówiąc, to chyba najgorszy drink, jaki można zamówić podczas lotu – mówi Elizabeth Squillante, doradca na platformie podróżniczej Springboard Travel.

Dlaczego? Otóż duża zawartość soli, w połączeniu z brakiem ruchu może powodować puchnięcie kończyn, zwłaszcza podczas wielogodzinnej podróży. Lecąc samolotem, należy więc z głową zamawiać napoje alkoholowe.

– Tak się składa, że jeden drink wysoko w przestworzach, to w praktyce dwa w normalnych warunkach – mówi Rana Good, ekspert ds. podróżowania magazynu dla kobiet Naïra NYC. – Na pewno warto o tym pamiętać, decydując się na następną kolejkę – radzi.

Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić