aktualizacja 

Podeszła do bizona w Yellowstone. Na nagraniu widać, co się stało

92

Turyści coraz chętniej zbliżają się do dzikich zwierząt, żeby zrobić zdjęcie. Selfie ze spotkaną nad Bałtykiem foką czy jeleniem, albo co gorsza niedźwiedziem w Tatrach, to jednak nic dobrego. Zazwyczaj jest to dużym stresem dla zwierzęcia, a często też może skończyć się tragicznie. Ostatni incydent w Parku Narodowym Yellowstone w USA sprawił, że o problemie znów jest głośno w mediach.

Podeszła do bizona w Yellowstone. Na nagraniu widać, co się stało
Turystka chciała pogłaskać bizona (YouTube)

Pewna kobieta na długo zapamięta wizytę w Parku Narodowym Yellowstone. Turystka podczas spaceru zbyt blisko podeszła do bizona, który stał w pobliżu ścieżki.

Ignorancja turystów w Yellowstone

Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak wyciąga rękę do zwierzęcia, żeby je pogłaskać. Bizon natychmiast zareagował. Odchylił głowę i ugodził ją rogiem.

Zbyt bliskie podchodzenie do zwierząt to prawdziwa plaga. Jak podkreśla National Park Service, zaleca się, aby goście parku trzymali się co najmniej 25 m od bizonów, jeśli napotkają je na trasie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prosto z grilla. Hot dog

Dodatkowo, jak czytamy w regulaminie, umyślne przebywanie, zbliżanie się i fotografowanie dzikiej przyrody z bliskiej odległości jest po prostu nielegalne.

Wygląda na to, że wielu odwiedzających Yellowstone przegapiło ten punkt i często próbuje "zaprzyjaźnić się" z bizonami i innymi dzikimi stworzeniami, które napotykają w parku, co często może mieć dość tragiczne skutki.

Kobiecie ugodzonej rogiem udało się uniknąć większych obrażeń, chociaż niewątpliwie przeżyła szok, gdy dzikie zwierzę rzuciło się w jej stronę.

Zobacz także: Woman nearly gored by bison

Na kolejnym wideo z Yellowstone widać, jak inna turystka z kolei podeszła do zwierzęcia, żeby zrobić sobie selfie. Jej zachowanie zostało mocno skrytykowane w sieci.

Widziałam ją. Próbowała go pogłaskać. To było szalone. Jej arogancja była tak irytująca. Ludzie mówili jej, żeby się odsunęła, a ona pozowała przez jakieś 10 minut - napisała inna turystka.

Na filmie widać, jak kobieta pozuje i poprawia włosy, podczas gdy bizon próbuje się zrelaksować na trawiastej równinie. Ten incydent mógł skończyć się bardzo źle, gdyby zwierzę miało odrobinę temperamentu.

Zobacz także: Woman takes selfie with bison at Yellowstone

Władze parku przypominają, że "bizony zraniły więcej ludzi w Yellowstone niż jakiekolwiek inne zwierzę". Są nieprzewidywalne i potrafią biegać trzy razy szybciej niż ludzie.

Autor: IKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić