Przerażający obrazek. To zapowiedź zarazy lub głodu

385

Jeden z estońskich rolników dokonał dramatycznego odkrycia. Znalazł "króla szczurów". To zjawisko rzekomo sygnalizuje zbliżającą się zarazę lub wielki głód.

Przerażający obrazek. To zapowiedź zarazy lub głodu
"Król szczurów" (etv)

"Król szczurów" to bardzo tajemnicze zjawisko. Naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, jak dochodzi do tego, że ogony gryzoni się plączą. Na przestrzeni wieków ten symbol był kojarzony z nieszczęściem i plagami.

Ostatnio "króla szczurów" znalazł estoński rolnik. - Moja mama poszła rano karmić ptaki, otworzyła drzwi i zobaczyła leżące szczury - powiedział lokalnym mediom Johan Uibopuu.

Zrobił tunel przed drzwiami i tam też utknęły. Moja matka nie była w stanie im pomóc. Próbowałem je rozwiązać, ale trudno było mi zrozumieć, czy ich ogony są związane, czy może jednak jakoś posklejane - dodał.

W tym przypadku "króla szczurów" utworzyło dziewięć gryzoni. Trafiły one do Muzeum Historii Naturalnej w Tartu.

Nawet jeśli spróbujesz im pomóc - amputujesz ogony, a później wyleczysz, to i tak nie masz gdzie ich uwolnić. Nikt nie chce ich w swoim domu, to dzikie szczury, nie są zwierzętami domowymi - powiedział przedstawiciel muzeum Andrei Miljutin, cytowany przez "The Sun".

Co się stało ze szczurami?

Media donoszą, że szczury znalezione w Estonii zostały uśpione i teraz zostaną wystawione w muzeum tuż obok innego rzadkiego okazu "króla szczurów", który został znaleziony w 2005 roku.

Nie ma naukowego wyjaśnienia tego zjawiska, ale są spekulacje, że dochodzi do niego przez przypadek. Jedna z teorii mówi, że "król szczurów" powstaje wtedy, gdy ogony szczurów są narażone na lepkie substancje.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić