aktualizacja 

Steward ostrzega: Nie zakładajcie tego do samolotu

71

Jest długa lista rzeczy, których nie powinniśmy robić w samolocie. Zaczyna się od chodzenia podczas komendy "zapnij pasy", na zdejmowaniu butów kończąc. Okazuje się jednak, że są też ubrania niewskazane do lotu samolotem.

Steward ostrzega: Nie zakładajcie tego do samolotu
Steward tłumaczy, dlaczego szorty w samolocie nie są dobrym pomysłem (TikTok)

Większość z nas na swój lot wybiera coś wygodnego. Mogą to być leginsy, dresy, a w przypadku upalnych dni - także szorty.

Jak się okazuje - ten ostatni element garderoby wcale nie jest dobrym pomysłem.

Steward, który na TikToku występuje jako Tommycimato, na jednym ze swoich nagrań przedstawił pięć rzeczy, których nie powinniśmy robić podczas lotu samolotem. Jedną z nich było właśnie latanie w szortach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pod Siatką - Polki tego się nie spodziewały. Zobacz, co spotkało je na pokładzie samolotu
Nie noś lub staraj się nie nosić szortów podczas podróży w samolocie. Nie wiesz czy siedzenia będą czyste, więc mając 'całe' spodnie, twoje ciało zbiera mniej zarazków - wytłumaczył steward.

Miejsc, na których mogą kryć się zarazki, jest znacznie więcej. Choćby okna. Zdaniem stewarda, mogły być wielokrotnie dotykane przez różne osoby, dlatego lepiej się na nich nie opierać.

Nie jesteś jedyną osobą, która to zrobiła i nie wiesz, ile osób, w tym dzieci wytarło sobie ręce o okno - dodał steward.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kolejnym miejscem, na które warto uważać, jest spłuczka w toalecie. Jest to po prostu brudny przycisk, pełen zarazków. Dlatego przed jego dotknięciem warto sięgnąć po chusteczkę, a po skorzystaniu po środek odkażający.

Zrób to, a personel pokładowy będzie traktować cię po królewsku

Kat Kamalani przez sześć lat pracowała jako stewardessa. Przyznaje, że jest jedna prosta rzecz, którą możemy zrobić, żeby cały personel pokładowy nas polubił i o nas dbał.

W naszej kulturze można to uznać za "łapówkę", chociaż nie mamy tutaj gwarancji, że otrzymamy coś w zamian - w tym specjalne traktowanie.

Załoga linii lotniczych jest ciągle w biegu, z lotniska na lotnisko, z lotniska do hotelu itd. Dlatego cały czas jedzą coś, co mogą złapać "w przelocie". Najczęściej są to przegryzki dostępne w hotelach czy na pokładzie samolotu. Dlatego dużą odmianą będzie, jeśli na wejście wręczysz im coś, czego w takim miejscu nie znajdą.

Najtańsza karta podarunkowa do Starbucksa, batonik czy jakieś kosmetyki, cokolwiek takiego możesz kupić i dać stewardessom na wejściu. Dzięki temu będą wiedzieć, jak wyglądasz, a cała załoga zadba o to, żebyś poczuł się zaopiekowany - wytłumaczyła Kat.

Wydaje się to całkowicie zasadne, bo w końcu pokazujemy, że o kimś pomyśleliśmy i potraktowaliśmy go wyjątkowo.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić