aktualizacja 

Nie zamawiaj kawy lub herbaty w samolocie. Stewardessa tłumaczy, dlaczego

56

Loty są wyczerpujące i często bardzo stresujące. Dlatego niejeden z nas decyduje się na zakup ciepłego napoju na pokładzie. Ci, którzy chcą się uspokoić i wyciszyć, sięgają po herbatę. Ci, którzy po znużeniu potrzebują się rozbudzić, zamawiają kawę. Stewardessy tłumaczą, że żadne z tych napojów nie jest dobrym pomysłem.

Nie zamawiaj kawy lub herbaty w samolocie. Stewardessa tłumaczy, dlaczego
Kat Kamalani pracowała jako stewardesa przez 6 lat (TikTok)

Ponieważ rada pochodzi bezpośrednio od stewardess - warto się jej trzymać. Była stewardesa, Kat Kamalani, zaznacza że załoga linii lotniczych najczęściej unika picia gorących napojów podczas lotu.

Zasada numer jeden, nigdy nie spożywaj żadnego płynu, który nie jest w puszce lub butelce - mówi Kamalani w zamieszczonym przez siebie wideo.

Również inna stewardesa o imieniu CiCi podzieliła się kilkoma rzeczami, których nigdy nie robi od czasu, jak sama dołączyła do załogi linii lotniczych. Jednym z nich jest właśnie picie gorącej kawy czy też innych gorących płynów przygotowywanych z pomocą ekspresu do kawy na pokładzie samolotu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy uwielbiają ten kierunek. "Zatrzęsienie naszych rodaków"

CiCi przyznała, że w przeszłości robiła to, ale jedynie w chwilach "desperacji".

To jednak nie torebki herbaty, czy ziarna kawy są tutaj problemem, a sama woda używana do przyrządzenia gorących napojów.

Woda oblała wiele testów

W 2013 roku stacja NBC 5 poinformowała, że woda używana do przyrządzania napojów podczas lotów pochodzi z kranu podłączonego do zbiornika na wodę, a nie z butelki.

Po uzyskaniu wyników testu przeprowadzonego przez Agencja Ochrony Środowiska przeprowadziła testy, z których wynikało, że woda na lotach komercyjnych linii lotniczych zawierała szkodliwe bakterie.

Te zbiorniki na wodę nigdy nie są czyszczone i są obrzydliwe. Zapytaj którejś stewardesy, to się dowiesz, że rzadko, bardzo rzadko pijemy kawę czy herbatę. Ekspresy do kawy są rzadko czyszczone, chyba że się zepsują - wyjaśniła Kamalani w swoim nagraniu.

Z kolei w 2019 roku Hunter College NYC Food Policy Center na City University of New York i DietDetective.com przeprowadziły badania dotyczące jakości wody w samolotach.

Wynikło z nich, że prawdopodobnie wiele linii lotniczych dostarczało pasażerom niezdrową wodę.

W badaniu przeanalizowano i oceniono 11 głównych międzynarodowych linii lotniczych i 12 lokalnych linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych, aby przyjrzeć się jakości wody pitnej. Stwierdzono, że siedem międzynarodowych linii lotniczych i prawie wszystkie lokalne linie lotnicze miały złą jakość wody.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić