Tragedia w turystycznym raju. Dwie kobiety runęły w przepaść, jedna nie żyje

5

Do tragicznego wypadku doszło na wyspie Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie), gdzie dwie turystki runęły w przepaść w samochodzie terenowym. Do zdarzenia doszło po tym, gdy jedna z nich straciła panowanie nad pojazdem, który spadł z dwudziestu metrów wprost na skały. 61-letnia Irlandka nie żyje, jej córka jest w szpitalu.

Tragedia w turystycznym raju. Dwie kobiety runęły w przepaść, jedna nie żyje
Tragedia na wyspie Lanzarote. Nie żyje 61-letnia turystka z Irlandii (Pixabay)

Jak informują brytyjskie media, do tragedii doszło w poniedziałek podczas turystycznego przejazdu samochodami terenowymi typu buggy. Jeden z nich runął w 20-metrową przepaść, a wszystko przez to, że prowadząca pojazd Irlandka straciła nad nim panowanie. Terenówka roztrzaskała się o skały, a wycieczka zamieniła się w akcję ratunkową.

61-latka, która najpewniej prowadziła pojazd, zginęła niestety na miejscu. Jej córka jest w ciężkim stanie w szpitalu. Media informują, że trafiła na OIOM w szpitalu Jose Molina Orosa Hospital w Arrecife. Śledczy z Gwardii Cywilnej pracują już na miejscu zdarzenia i wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 16.05

Obywatelka Irlandii poniosła śmierć na miejscu, a jej córce ratownicy udzielali pomocy jeszcze przed przybyciem śmigłowca, który zabrał poszkodowaną do szpitala. Jak się okazuje, wśród turystów bawiących się na przejażdżce terenówkami byli ratownicy, strażacy i policjanci, którzy pieszo dostali się do wraku i zajęli się poszkodowanymi.

Lokalne media spekulują, że przyczyną zdarzenia mogła być nadmierna prędkość. Prowadząca pojazd 61-latka straciła panowanie nad buggym na zakręcie i wypadła ze skalistej drogi. Wypadek zakończył się tragicznie, bo terenówka spadła około dwadzieścia metrów na skały i roztrzaskała się.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do tragedii doszło w okolicy miasta Teseguite, a wsią Guatiza. Ten teren słynie z unikalnych wulkanicznych formacji skalnych, które przyciągają gości z całego świata. Tak samo jak Wyspy Kanaryjskie, które są od lat jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na południu Europy.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północ część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Leży na zachód od wybrzeży Afryki i zalicza się do tzw. Makaronezji.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić