aktualizacja 

Trik stewardesy na płyny w bagażu podręcznym. Mało kto by na to wpadł

46

Każdy pasażer linii lotniczych boryka się z ograniczeniem w przewożeniu płynów w bagażu podręcznym. Stewardesa proponuje nietypowy pomysł na to, jak ominąć zasadę dotyczącą płynów o objętości nie większej niż 100 ml. Mało kto by na niego wpadł.

Trik stewardesy na płyny w bagażu podręcznym. Mało kto by na to wpadł
Stewardesa proponuje, aby zamrozić płyny przed kontrolą lotniskową (Adobe Stock)

Zgodnie z zasadami obowiązującymi na większości lotnisk ns świecie, wszelkie płyny, które przechodzą przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, muszą mieć objętość do 100 ml. W przeciwnym razie zostaną skonfiskowane.

Aby ominąć kontrolę, wystarczy zamrozić płyn

Była stewardesa zaproponowała w rozmowie z portalem Yahoo! News, aby zamrozić przewożone płyny, aby podczas kontroli skanerem były w bagażu widoczne jako ciała stałe.

Jeśli masz ważny płyn, ale nie chcesz, aby obsługa ci go zabrała, warto spróbować go zamrozić, aby przeszedł przez skaner bezpieczeństwa jako ciało stałe. Nawet jeśli stopi się trochę podczas jazdy na lotnisko, nie powinno to stanowić problemu, o ile jest odpowiednio przechowywany - mówiła była członkini personelu pokładowego.

Częściowo roztopione produkty muszą spełniać wymagania TSA 3-1-1

Natomiast jeżeli zamrożone produkty są częściowo roztopione lub mają płyn na dnie pojemnika, muszą być przewożone zgodnie z zasadami.

To znaczy, że muszą być przechowywane w pojemnikach o pojemności mniejszej niż 100 ml oraz umieszczone w przezroczystej, zamykanej plastikowej torbie o wymiarach 20 X 20 cm.

Źródło: "The Sun"

Zobacz także: Samolot wypadł z pasa. Wypadek na lotnisku w USA
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić