o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Cichy zabójca w twojej kuchni. Przyczynia się do raka piersi i prostaty

270
Podziel się

Bisfenol A to niebezpieczna substancja, która jest obecna w naszym codziennym jadłospisie. Sprawdź, gdzie występuje i co zrobić, żeby ograniczyć kontakt z tym szkodliwym związkiem chemicznym.

Bisfenol A znajduje się m.in. w plastikowych butelkach.
Bisfenol A znajduje się m.in. w plastikowych butelkach. (Getty Images/EyeEm)
bECLndqt

Bisfenol A – niebezpieczna substancja obecna w każdej kuchni

Całkowite wyeliminowanie toksycznych substancji z naszego otoczenia jest niemożliwe, co nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie zredukować ich szkodliwego działania. Nawet kupując produkty, które nie zawierają sztucznych dodatków, możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu.

bECLndqv

Opakowania wielu pozornie zdrowych artykułów spożywczych zawierają bisfenol A, oznaczony symbolem BPA. Ten organiczny związek jest obecny nie tylko w pojemnikach na żywność, ale także w zabawkach i banknotach. Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Illinois w Chicago udowodniły, że mimo unikania kontaktu z przedmiotami zawierających BPA nie wyeliminujemy całkowicie tej substancji z organizmu. Bisfenol A dostaje się do naszego ciała przez skórę, układ oddechowy i pokarmowy.

Badania, których wyniki opublikowano w magazynie "Endocrinology" potwierdziły, że bisfenol A wykazuje silne działanie rakotwórcze. BPA zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu prostaty i piersi, a także powoduje problemy z erekcją i działa negatywnie na zdolności rozrodcze. Przyczynia się również do otyłości, astmy i chorób tarczycy.

bECLndqB

Żeby ograniczyć szkodliwe działanie BPA, należy przede wszystkim często myć ręce i zamiast kupować pakowane jedzenie wybierać świeże produkty spożywcze. Badacze z Silent Spring Institute i Breast Cancer Fund udowodnili, że tego rodzaju zmiana w sposobie odżywiania, zaledwie po trzech dniach powoduje zmniejszenie stężenia bisfenolu A w organizmie człowieka.

Żywność lepiej przechowywać w pojemnikach ze szkła lub stali nierdzewnej. Należy unikać plastikowych butelek i aluminiowych opakowań. Jeżeli na etykiecie zauważymy znaczek PC, to znaczy, że ten produkt zawiera szkodliwy poliwęglan.

bECLndqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(270)
RoNn
5 dni temu
Biotad Plus dla mnie number1
uczeń
5 dni temu
Jak czytam to prawie same wazonki. zero inteligencji, zero mądrości. Jak mówią głupi zna się na wszystkim
vtx
5 dni temu
Tak tak *pieniądze* wam przeszkadzają w jeszcze większym robieniu z ludzi niewolników.
bECLndqX
mkk
6 dni temu
A może by tak pan redaCHtor zajął się bardziej przyziemnym tematem?Napisz pan coś o obecności GLIFOSATU w żywności... co, temat tabu ? To lepiej nie pisz pan nic, zamiast takie bzdety.
myśl
6 dni temu
Jak wiadomo plastik rozkłada się setki lat, to jakim cudem ten bisfenol wydostaje się z tego plastiku w ciągu kilku dni?
antycep
6 dni temu
z tzw naukowców naukowcem prawdziwym jest jeden na milion....reszta to cvachy jak w pewnym popularnym serialu ...Nemocnica na kraji mesta ...a po polsku szpital na peryferiach. Czesi sa uczciwi oni od razu nazwali szpital nemocnica ....czyz to nie jest prawda.....cóz to za "hospitality" tam jest ?
ciekawy
6 dni temu
To co ja mam zrobić z banknotami?
Polak
6 dni temu
Może byście coś napisali o Amantadynie bo to na czasie. Dlaczego est zakaz leczenia ludzi chorych na covid. Dlaczego najemni ,,eksperci'' lokują wszelkimi sposobami wdrozenie jej do leczenia szpitalnego.O tym NIKT nie napiszecwaniaczki. Najlepiej niech ludzie umieraja i fundować nowe szopki połeczeństwu.
Kolo
7 dni temu
mam 62 lata i co dziń rano kiedy się budza to mi bisfenol stoi
barrakuda
7 dni temu
Niechaj napiszą co jest w szczepionkach na kowid 19 , to jest dopiero rakogenny syf dla głupich co dali sie zaszprycować
BPA
7 dni temu
Tylko wyszukaj w Google: "trucizna w kapsulkach" a zobaczysz, że problem jest bardzo poważny 💀 ! Zobacz też animację na YouTube. Koszmar. Naukowcy już o tym wiedzą. 💀
Pszczolka
1 tyg. temu
Szczególnie na pieniądzach ,trzeba zlikwidować.To wam się marzy.
Lat 60
1 tyg. temu
Do niedawna jajek też nie polecano, ponieważ zawierały zbyt dużo cholesterolu. Niech po prostu przestaną produkować plastikowe opakowania i już.
bECLndqP
Tak?
1 tyg. temu
Pieniądz wszystko załatwi, jak to się mówi? "ksiądz się modli za pieniądze"?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić