aktualizacja 

Dziennikarka pokazała, co w 30 dni alkohol robi z ciałem. Szokujące

51

Dziennikarka BBC przez miesiąc nadużywała alkoholu. Zrobiła to w ramach eksperymentu. Efekty są szokujące.

Dziennikarka pokazała, co w 30 dni alkohol robi z ciałem. Szokujące
(Facebook)

Nicky Taylor, dziennikarka BBC, zdecydowała się wziąć udział w alkoholowym eksperymencie. Przez 30 dni piła alkohol w dużych ilościach. Całość była nagrywana przez kamerę. Przeczytaj, jaki ten szalony miesiąc miał wpływ na jej organizm.

Nadużywanie alkoholu

Norma tygodniowa spożycia alkoholu to mniej niż 14 jednostek. Nicky spożywała ponad 17 jednostek dziennie. Jedna jednostka to 8g czystego alkoholu, czyli mniej więcej jeden kieliszek wina lub pół kufla piwa. Przeliczenie jest uzależnione od stężenia alkoholu w różnych napojach. Jak wypadł eksperyment?

Spożywanie alkoholu sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej

Nicky przez eksperyment, któremu się poddała, przytyła aż 4 kg. Spożywanie dużej ilości alkoholu przez kobietę dostarczało jej codziennie około 2 tys. zbędnych kalorii.

Alkohol przyspiesza proces starzenia się skóry

Picie alkoholu powoduje ze nasz organizm jest odwodniony, co tyczy się także skóry. Nicky po miesiącu picia odczuła zmiany zwłaszcza na skórze twarzy. Miała poszarzałą cerę, więcej zmarszczek i patrząc w lustro widziała siebie o dziesięć lat starszą.

Regularne picie podnosi tolerancję na spożycie alkoholu

Nicki każdego wieczoru wypijała morze alkoholu, łącząc przy tym różne rodzaje drinków i koktajli z piwem, winem oraz wódką. Na początku nie było jej łatwo przyjmować co noc duże dawki alkoholu. Jednak po czasie zauważyła, że jej tolerancja na alkohol znacznie wzrosła.

Nadużywanie alkoholu powoduje uczucie stałego zmęczenia

Nicki przyznała, że przez cały czas trwania eksperymentu odczuwała ciągłe zmęczenie i jej kondycja się pogorszyła. Zdarzało jej się często uciąć drzemkę w ciągu dnia żeby się zregenerować.

Według lekarzy, jej wątroba po miesiącu nadużywania alkoholu nie została uszkodzona. Żeby znacznie pogorszyć stan wątroby potrzeba około sześciu miesięcy szkodliwego trybu życia.

Czytaj też:

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić