aktualizacja 

Dziwny objaw raka mózgu. Uwaga! Symptomy mogą być różne u kobiet i mężczyzn

39

Guz mózgu jest nowotworem, który ciężko wykryć ze względu na to, że daje niejednoznaczne objawy. Przeczytaj o nietypowych symptomach, których w żadnym wypadku nie można lekceważyć.

Ciche objawy raka mózgu
Ciche objawy raka mózgu (Getty Images)

Nietypowe objawy raka mózgu

Rak mózgu jest bardzo niebezpiecznym rodzajem nowotworu, który często kończy się śmiercią pacjenta ze względu na słabe rokowania. Czasem jest to guz, który nie nadaje się do zabiegu operacyjnego lub jego usunięcie jest zbyt ryzykowne ze względu na umiejscowienie. Rak mózgu jest też bardzo trudny do zdiagnozowania, ponieważ jego objawy są nieoczywiste.

Jednym z symptomów raka mózgu mogą być zaburzenia wzroku.

Kolorowe, ciemne lub jasne plamki przed oczami, zamglony czy nieostry obraz albo przedmioty widziane z dziwnej perspektywy to sygnały, które powinny nas zaniepokoić. Wystąpić może również oczopląs lub niedowidzenie połowiczne, które pojawia się po przeciwnej stronie guza.

Kolejny specyficzny symptom guza mózgu to problemy ze słuchem.

Chory może skarżyć się na omamy słuchowe, trudności z interpretacją dźwięków oraz słabszy słuch lub jego utratę w jednym uchu. Nowotwór może sprawiać problemy nawet przy zwykłej rozmowie telefonicznej.

Problemy z mową i skupieniem się

Zaburzenia koncentracji i upośledzenie mowy to także symptomy tego nowotworu. Osoby dotknięte rakiem mózgu są apatyczne i mają trudności ze skupieniem. Ich sposób mówienia jest płynny, chociaż niezrozumiały. W mowie pojawia się mnóstwo błędów, powtórzeń oraz neologizmów.

Do innych zaburzeń związanych z tym śmiertelnym nowotworem możemy zaliczyć również wodogłowie, porażenia oraz niekiedy problemy z chodzeniem.

Poza tym u kobiet może występować mlekotok, zaburzenia miesiączkowe lub bezpłodność. Z kolei u mężczyzn - spadek libido, impotencja lub oligospermia. Warto zaznaczyć, że kobiety chorują rzadziej niż mężczyźni.

Jeżeli pojawił się u ciebie jeden z wyżej opisanych objawów, a wykluczasz typowe dla nich choroby, to najlepiej udaj się do onkologa. Pamiętaj, że każdy niepokojący symptom należy skonsultować ze specjalistą.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić