Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|
aktualizacja

Dziwny objaw raka mózgu. Uwaga! Symptomy mogą być różne u kobiet i mężczyzn

16
Podziel się:

Guz mózgu jest nowotworem, który ciężko wykryć ze względu na to, że daje niejednoznaczne objawy. Przeczytaj o nietypowych symptomach, których w żadnym wypadku nie można lekceważyć.

Ciche objawy raka mózgu
Ciche objawy raka mózgu (Getty Images)

Nietypowe objawy raka mózgu

Rak mózgu jest bardzo niebezpiecznym rodzajem nowotworu, który często kończy się śmiercią pacjenta ze względu na słabe rokowania. Czasem jest to guz, który nie nadaje się do zabiegu operacyjnego lub jego usunięcie jest zbyt ryzykowne ze względu na umiejscowienie. Rak mózgu jest też bardzo trudny do zdiagnozowania, ponieważ jego objawy są nieoczywiste.

Jednym z symptomów raka mózgu mogą być zaburzenia wzroku.

Kolorowe, ciemne lub jasne plamki przed oczami, zamglony czy nieostry obraz albo przedmioty widziane z dziwnej perspektywy to sygnały, które powinny nas zaniepokoić. Wystąpić może również oczopląs lub niedowidzenie połowiczne, które pojawia się po przeciwnej stronie guza.

Kolejny specyficzny symptom guza mózgu to problemy ze słuchem.

Chory może skarżyć się na omamy słuchowe, trudności z interpretacją dźwięków oraz słabszy słuch lub jego utratę w jednym uchu. Nowotwór może sprawiać problemy nawet przy zwykłej rozmowie telefonicznej.

Problemy z mową i skupieniem się

Zaburzenia koncentracji i upośledzenie mowy to także symptomy tego nowotworu. Osoby dotknięte rakiem mózgu są apatyczne i mają trudności ze skupieniem. Ich sposób mówienia jest płynny, chociaż niezrozumiały. W mowie pojawia się mnóstwo błędów, powtórzeń oraz neologizmów.

Do innych zaburzeń związanych z tym śmiertelnym nowotworem możemy zaliczyć również wodogłowie, porażenia oraz niekiedy problemy z chodzeniem.

Poza tym u kobiet może występować mlekotok, zaburzenia miesiączkowe lub bezpłodność. Z kolei u mężczyzn - spadek libido, impotencja lub oligospermia. Warto zaznaczyć, że kobiety chorują rzadziej niż mężczyźni.

Jeżeli pojawił się u ciebie jeden z wyżej opisanych objawów, a wykluczasz typowe dla nich choroby, to najlepiej udaj się do onkologa. Pamiętaj, że każdy niepokojący symptom należy skonsultować ze specjalistą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Kolezka
rok temu
Im więcej czytam tym bardziej głupieje. Raz piszą że to zdrowe tamto nie za chwilę piszą że to co było zdrowe powoduje raka. Nie mógłby ktoś wreszcie zrobić jakąś prawdomówna stronę gdzie każdy będzie odpowiedzialny za konkretny dział czy temat i będzie znawca w konkretnym temacie? I bez tych głupich nagłówków niby zachęcających a tak na prawdę zniechęcających do czytania, 'zszokowani' 'sensacyjne odkrycie' nie uwierzysz' niesamowite itp itd
Rafi
rok temu
Ten portal już dawno spadł na samo dno i męczy się jeszcze w mule.
Fijut
rok temu
Chodzę już 2 dni z przyklejona ręka do twarzy? Czy to oznacza że mam raka? Czy to rak? A może to krab?
Zuzia
rok temu
Glupi artykul. Opisane objawy moga byc spowodowane roznymi chorobami oczu i nie maja nic wspolnego z nowotworem.
Sylaba68
rok temu
Niestety co do 4 stopnia glejaka wielopostaciowego to nie ma żadnych rokowań mój mąż miał takiego guza jest nieuleczalny miał 2 operacje 1 miał w czerwcu drugą już e listopadzie dawali mu 3 miesiące życia po 1 operacji 2 operację miał w Puszczykowie u dr.Moskala bo w Bydgoszczy Harat nie chciał już operować ponoć najlepszy nie chciał pewno statystyk sobie popsuć tragedia po 2 operacji nawrót był już w lutym nic nie pomogło niestety mąż zmarł w sierpniu zeszłego roku A objawy miał podwójne widzenie kto by pomyślał że to guz mózgu
gość
rok temu
Na jedną stronę mocz oddaję. Z tego co teraz piszą te redaktorzy to same profesory z diagnostyki . Szampany 21 wieku .
pawel
rok temu
a wielebny Jankowski nigdy nie miał problemów ze skupieniem się i sexem >>>
logiczny
rok temu
ta choroba jest o wiele straszniejsza od kowida przykładowo ktoś dzisiaj w marcu 2021 jest w pełni zdrowy a za rok będzie umierał na glejaka najstraszniejszy nowotwór tomasz kalita zmarł na niego 4 lata temu
ort
rok temu
Droga redakcjo!!! Jeśli już zamieszczacie teksty o tematyce medycznej, trzymajcie się terminologii!!! NIE MA TAKIEJ CHOROBY JAK RAK MÓZGU!!! Rak jest złośliwym nowotworem z komórek nabłonka, mózg zaś NIE ZAWIERA TAKIEJ TKANKI, podobnie jak np. naczyń i węzłów chłonnych. ISTNIEJĄ OCZYWIŚCIE NOWOTWOWR MÓZGU, mniej lub bardziej złośliwe - mozna o nich pisac "Guzy" "nowotwory:" lub używać nazw specyficznych "glejak" "gwiaździak" "oponiak" itp., tylko to wymaga lektury choćby Wikipedii.
korem
rok temu
To jak to nie Covid????
ddd
rok temu
o niczym innym nie macie co gadac ???
;-)
rok temu
Czasem mam wrażenie że artykuły medyczne na o2 są takie jak ten mem ze starszym siwym facetem szukującym co mu dolega w necie. Klikasz ból głowy wyskakuje nieoperacyjny guz mózgu :D
;-)
rok temu
Czasem mam wrażenie że artykuły medyczne na o2 są takie jak ten mem ze starszym siwym facetem szukującym co mu dolega w necie. Klikasz ból głowy wyskakuje nieoperacyjny guz mózgu :D
Dominik
rok temu
Mam guza mózgu 2razy wycięty z mozdzku,wysciolczak.Zlosliwy nowotwór młodych ludzi. To nie prawda co piszecie żyje już 10 albo tylko 10lat po operacji drugiej,z kad taka wymyślona chipoteza? Oczywiście jest wiele innych złośliwych glejakow i miejsc nie operacyjnych,lecz jest protonoterapia i leczenie eksperymentalne,Proszę nie straszyć chorych,proszę wziasc odpowiedzialność za pisanie takich tematów i trochę się dokształcić zanim wyda się artykuł! Obecnie glejak wielopostaciowy jest jednym z największych wyzwań lekarzy,ale na litość boska jak można być tak niedoinformowany i pisać takie rzeczy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić