Kleszcze będą trzymać się z daleka. Domowy preparat

56

Blogerka stworzyła miksturę, która skutecznie odstrasza kleszcze. Przepis na ten preparat jest bardzo prosty i bez problemu każdy może go przygotować samodzielnie. Wypróbuj sprawdzony sposób na uniknięcie ugryzienia przez kleszcza.

Domowy preparat, który odstrasza kleszcze
Domowy preparat, który odstrasza kleszcze (123RF)

Preparat przeciwko kleszczom. Przygotuj go samodzielnie

Znana blogerka Kelly na swojej stronie internetowej „Primally Inspired” umieszcza treści związane ze zdrowym stylem życia. Poza przepisami kulinarnymi, na jej witrynie można znaleźć również przepis na skuteczny odstraszacz kleszczy.

Zobacz także: Jak usunąć kleszcza?

Żeby przygotować miksturę przeciwko kleszczom, będziemy potrzebować:

1 łyżki wódki, 40 kropli olejku eterycznego z geranium, 1/3 szklanki wody destylowanej.

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i wlać do buteleczki z atomizerem. Tak przygotowanym preparatem możemy popryskać ubranie, włosy lub zastosować go bezpośrednio na skórę. Ważne, żeby butelki z płynem nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i przechowywać ją w ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Ten preparat można stosować również na psach. Jeżeli jednak okaże się że nasz pies dostał wysypki, lub zaczyna się drapać i wylizywać miejsce popryskane płynem, to lepiej nie stosować tej cieczy na naszym pupilu. Nie zaleca się pryskania tym płynem kotów, ponieważ są silnie uczulone na olejek z geranium.

My także możemy być uczuleni na geranium. Żeby to sprawdzić należy niewielką ilość olejku rozpuścić w wodzie i posmarować się nim za uchem. Jeżeli po 12 godzinach nie wystąpi wysypka lub zaczerwienienie, to wtedy bez obaw możemy używać tego specyfiku.

Preparat na bazie olejku z geranium, skutecznie odstrasza kleszcze dzięki swojemu intensywnemu zapachowi, którego te pajęczaki nie znoszą. Przed wyjściem na spacer do lasu lub parku spryskaj się tym płynem, a unikniesz bliskiego kontaktu z niebezpiecznymi pajęczakami.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić