Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|
aktualizacja

Masz takie cechy i nawyki? To oznaki wysokiego IQ. Psycholog podał listę

471
Podziel się:

Nie tylko za pomocą testów IQ można stwierdzić czy dana osoba jest inteligentna. Naukowcy uważają, że niektóre cechy osobowości oraz nawyki również mogą być charakterystyczne dla osób z wysokim ilorazem. Dowiedz się jakie.

Masz takie cechy i nawyki? To oznaki wysokiego IQ. Psycholog podał listę
(Materiały prasowe)

Zdaniem naukowców osoby o wyższym IQ cechuje opanowanie. Ludzi inteligentnych ciężko wyprowadzić z równowagi i doprowadzić do agresywnych zachowań nawet w bardzo stresującej sytuacji.

Wyniki najnowszych badań naukowych opublikowane na łamach "Psychological Science" udowodniły, że ludzie inteligentni znają swoją wartość, nie czują się lepsi od innych i są dalecy od wywyższania się. Ludziom o wyższym IQ bardzo rzadko zdarza się oceniać innych przez pryzmat koloru skóry, poglądów, wyznania czy orientacji seksualnej.

Kolejnym dowodem na to, że ktoś jest na wyższym poziomie intelektualnym, jest wyrozumiałość. Osoby o niskim IQ to bardzo często egoiści, którzy nie potrafią się postawić w czyjejś sytuacji. Jak twierdzi Russell James naukowiec z Texas Tech University, inteligentni ludzie posiadają zdolność rozpoznania potrzeb innych osób, a gdy im pomagają, robią to bezinteresownie.

Z ust osoby o niskim IQ, bardzo rzadko można usłyszeć ''przepraszam, popełniłem błąd''. Tacy ludzie mają również ogromny problem z przyznaniem racji drugiej osobie. Natomiast osoby inteligentne potrafią przyznać się do błędu, a także zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie powinny ponieść. Jest to dla nich lekcja, z której starają się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Paradoksalnie ludzie, którzy mają szeroki zasób niecenzuralnych słów to też ludzie o wysokim ilorazie inteligencji. Nie oznacza to, że ciągle przeklinają. Ludzie inteligentni przywiązują większą wagę do usłyszanych słów i w pewnym sensie nadzorują język.

Ludzie o wyższym IQ są także bardziej kreatywni i otwarci na nowe wyzwanie. Nierzadko nie mają również zbyt wielu przyjaciół, ponieważ potrafią przeprowadzić selekcję wśród osób znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu.

Ludzie inteligentni często poświęcają dużo czasu na głęboką refleksję i poszukiwanie odpowiedzi na wiele dręczących ich pytań.

Zauważasz te cechy u siebie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(471)
sdga
7 miesięcy temu
Ktoś tu myli IQ z EQ
Szczepan
7 miesięcy temu
Do tych cech należy dodać anty szczepionkowość.
znawca
7 miesięcy temu
NO TO NASZ RZĄD IQ MA ZEROWE, ALE TO WIDAC GOŁYM OKIEM PO TYCH WSZYSTKICH JEGO DECYZJACH.
Elyta
7 miesięcy temu
Wniosek: musisz jak najwiecej klnac. Wtedy bedziesz inteligentny
Józek
7 miesięcy temu
Należałoby zadać proste pytanie : kto w życiu jest bardziej szczęśliwy ?? Czy osoba o wysokim IQ cz raczej o niskim !!??? I jak już odpowiemy na to pytanie każdemu Polakowi i półce wyjdzie że jest bardzo inteligentna (ny) !!!
joj
7 miesięcy temu
Tak, to ja
Głupia zosia
7 miesięcy temu
Einstan powiedział ze jak rybę ocenimy pod katem jej umiejętności wspinania się na drzewo to wyjdzie ze jest głupia … ludzi wystarczy ocenić po intelekcie widząc kogo popisraja
Adam N 1973
7 miesięcy temu
Są różne rodzaje inteligencji. To są cechy inteligencji emocjonalnej
wrr
7 miesięcy temu
Wysoka inteligencja to wada, a nie zaleta..
Ppp
7 miesięcy temu
Nowomodna bzdura. Poziom inteligencji nijak się ma do poziomu empatii czy cech osobowych. Psychopaci np. potrafią być bardzo inteligentni
Emnsi
7 miesięcy temu
Wypisz wymaluj to Ja
_Ewka_
7 miesięcy temu
Wszystkie cechy do mnie pasują, a ludzie mówią że jestem głupia,pomylili się.
chello
7 miesięcy temu
Oesu,ale jestem inteligentna!! Nie wiedziałam.
Yaro i Mati
7 miesięcy temu
Ale to my jesteśmy najmądrzejsi, wiemy najlepiej i tylko my się liczymy, inni nie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić