Mylony z chorobą stawów. Pojawia się obrzęk, ból przychodzi w nocy

6

Jest najczęściej spowodowany przerzutami z innych narządów, dlatego objawy tej choroby mogą być mylące. Dowiedz się więcej na temat raka kości.

Nowotwór kości objawia się silnym bólem
Nowotwór kości objawia się silnym bólem

Objawy raka kości są uzależnione od typu choroby. Jednak wszystkie te symptomy łączy jedna dolegliwość, jaką jest ból kości. Nowotwór kości cechują także obrzęki, które nierzadko mylone są z chorobami reumatycznymi. Zmiany w strukturze kości mogą również skutkować patologicznymi złamaniami.

Ból kości to główny objaw oznaczający obecność komórek nowotworowych w układzie kostnym. Symptom ten występuje w okolicach, w których rozwija się rak. We wstępnym stadium rozwoju choroby, boleści pojawiają się i znikają. Ból może się nasilać w nocy i gdy kości są zbyt obciążone. W dalszym stadium nowotworu dolegliwość staje się bardziej odczuwalna i nie pomagają na nią nawet silne leki przeciwbólowe.

Kolejnym objawem raka kości jest spadek odporności tkanki kostnej. W tym przypadku często dochodzi do złamań. Jeśli rozwój nowotworu jest w zaawansowanym stadium, złamania mogą pojawiać się nagle, nie będąc spowodowane żadnym konkretnym bodźcem zewnętrznym. Osoby cierpiące na ten rodzaj nowotworu niekiedy doświadczają złamania podczas stania lub gdy śpią i przewracają się z boku na bok. Złamaniom towarzyszy silny ból.

Innymi typowy symptomami nowotworu kości są guzki, opuchlizna lub zgrubienia na kościach. Zazwyczaj pojawiają się, gdy choroba obejmuje stawy pacjenta. Te zmiany mogą występować, gdy nowotwór zwiększa swoje rozmiary. Niestety w tej sytuacji, istnieją znikome szanse na powrót do zdrowia.

Do innych objawów raka kości można zaliczyć: osłabienie całego organizmu, spadek masy ciała, wysoką gorączkę i niedokrwistość.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić