o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KAM
|

Nawet naukowcy byli zaskoczeni. Z tym nigdy nie łącz alkoholu

23
Podziel się

Niektórym może się wydawać, że picie alkoholu z napojami dietetycznymi jest zdrowsze niż łączenie alkoholu z napojami zawierającymi cukier. Jak się okazuje wcale tak nie jest. Drinkami bez dodatku cukru szybciej się upijesz i łatwiej się od nich uzależnisz. Udowodnili to amerykańscy naukowcy.

Nie łącz alkoholu z napojami dietetycznymi
Nie łącz alkoholu z napojami dietetycznymi (Getty Images)
bEgvkouZ

Badacze z Uniwersytetu w Kentucky postanowili sprawdzić różnicę między alkoholem z napojami słodzonymi, a alkoholem połączonym z produktami dietetycznymi.

W eksperymencie wzięła udział grupa licząca 20 osób. Byli to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Uczestnicy badania zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej grupie spożywany był alkohol z lemoniadą słodzoną słodzikami, a druga grupa piła alkohol z lemoniadą tradycyjną. Każda z grup piła taką samą ilość alkoholu.

bEgvkovb

Badacze byli zaskoczeni wynikiem tego eksperymentu. Grupa spożywająca alkohole i napój bez cukru miała zdecydowanie większą zawartość promili w organizmie, niż osoba pijąca alkohol z napojem słodzonym cukrem. Z badań wynika, że obecność cukru powoduje słabsze wchłanianie się alkoholu do organizmu. Z kolei pijąc np. wódkę z dietetycznym napojem bez cukru, upijesz się o 18 proc. szybciej, niż sięgając po colę tradycyjną.

Poza tym osoby z wyższym stężeniem alkoholu, wcale nie czuły się bardzo pijane. Eksperci stwierdzili, że drinki z napojami dietetycznymi szybciej prowadzą do uzależnienia. Naukowcy z Uniwersytetu z Kentucky są pewni, że alkohol z napojem dietetycznym nie jest dobrym wyborem i już zapowiedzieli kontynuację swoich badań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgvkovC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
pawel
wczoraj
na coś muszę umrzeć- prawda panie dochtorze ?
aw15
2 dni temu
teraz czas ma sprawy sądowe o wpadnięcie w uzależnienie w czasie eksperymentu. Ameryka.
Eustachy
2 dni temu
Cukier nie powoduje wolniejszego wchłaniania alkoholu - to powodują tłuszcze (rosołek albo boczek przed piciem). Cukier powoduje wydzielanie większej ilości insuliny a efektem ubocznym jej działania jest szybszy metabolizm alkoholu.
bEgvkovD
dobrze wiedzi...
2 dni temu
Bo pić trza umić. Żadne "diet" ani "ziobro". 1/3 jack daniels, 1/3 woda (z gazem lub bez), 1/3 pepsi. Można lodu. Koniec kropka.
ja555
2 dni temu
Po prostu odkrycie rewelacja
W-w
2 dni temu
Lepiej dobra zagrycha. Jak samo pice. Kiełbaski z grilla, pierogi w restauracji. I 0,7 do tego na dwóch. I szlifierka piwkiem. A nie tam cola.
Hassano
2 dni temu
Z chęcią podważe ich badania.
eew
3 dni temu
Naukowcy amerykańscy stwierdzili ponad wszelka wątpliwość że jak patrzymy na miarkę o dł 100 cm - to z jednego końca jest cyfra 0 a z drugiego 100- .Wzbudziło to poważne zaniepokojenie w Białym Domu a Prezydent Biden dostał czkawki
Spoton
3 dni temu
Ostatnio amerykanscy naukowcy odkryli ze w Gruzji tez sa naukowcy
fit
3 dni temu
dla mnie biotad to number1 poczytaj sobie na alleg
Zeitx
3 dni temu
Podobno amerykańscy naukowcy odkryli, że Słońce świeci również w nocy.
Dopee
3 dni temu
Amerykańscy naukowcy... I wszystko jasne:)
sprawdzone
3 dni temu
pij coca-colę szybciej wytrzeżwiejesz
bEgvkovv
7888-
3 dni temu
dyrdymały
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić