Nawet naukowcy byli zaskoczeni. Z tym nigdy nie łącz alkoholu

30

Niektórym może się wydawać, że picie alkoholu z napojami dietetycznymi jest zdrowsze niż łączenie alkoholu z napojami zawierającymi cukier. Jak się okazuje wcale tak nie jest. Drinkami bez dodatku cukru szybciej się upijesz i łatwiej się od nich uzależnisz. Udowodnili to amerykańscy naukowcy.

Nie łącz alkoholu z napojami dietetycznymi
Nie łącz alkoholu z napojami dietetycznymi (Getty Images)

Badacze z Uniwersytetu w Kentucky postanowili sprawdzić różnicę między alkoholem z napojami słodzonymi, a alkoholem połączonym z produktami dietetycznymi.

W eksperymencie wzięła udział grupa licząca 20 osób. Byli to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Uczestnicy badania zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej grupie spożywany był alkohol z lemoniadą słodzoną słodzikami, a druga grupa piła alkohol z lemoniadą tradycyjną. Każda z grup piła taką samą ilość alkoholu.

Badacze byli zaskoczeni wynikiem tego eksperymentu. Grupa spożywająca alkohole i napój bez cukru miała zdecydowanie większą zawartość promili w organizmie, niż osoba pijąca alkohol z napojem słodzonym cukrem. Z badań wynika, że obecność cukru powoduje słabsze wchłanianie się alkoholu do organizmu. Z kolei pijąc np. wódkę z dietetycznym napojem bez cukru, upijesz się o 18 proc. szybciej, niż sięgając po colę tradycyjną.

Poza tym osoby z wyższym stężeniem alkoholu, wcale nie czuły się bardzo pijane. Eksperci stwierdzili, że drinki z napojami dietetycznymi szybciej prowadzą do uzależnienia. Naukowcy z Uniwersytetu z Kentucky są pewni, że alkohol z napojem dietetycznym nie jest dobrym wyborem i już zapowiedzieli kontynuację swoich badań.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić