Nietypowy objaw nadciśnienia. Sprawdź jeszcze dziś wieczorem

20

Wysokie ciśnienie krwi to problem ponad 10 mln Polaków. Objawy tego schorzenia mogą być nietypowe i trudne do rozpoznania. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasza zła kondycja zdrowotna może mieć związek z układem krwionośnym. Skutkować może to zawałem, niewydolnością serca, a nawet udarem mózgu. Jakich objawów nie wolno lekceważyć?

Nietypowy objaw nadciśnienia. Sprawdź jeszcze dziś wieczorem
(Getty Images)

Ból skroni

Ból skroni często dokucza osobom z nadciśnieniem i nie należy go lekceważyć. Zazwyczaj pojawia się nagle, potrafi trwać nawet godzinę i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jeżeli przydarzy ci się taka dolegliwość i wyczujesz na skroni pulsującą żyłę - udaj się do lekarza i zrób badania.

Nagłe zasypianie

Wyniki badań przeprowadzonych przez japońskich naukowców pokazują, że usypianie przy telewizorze, to łagodny objaw nadciśnienia.

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej przybiera różne formy. Jeśli jest to pieczenie, to może oznaczać problemy z sercem. Jeżeli natomiast dokucza nam lekki, powracający ucisk, to może to być objaw nadciśnienia. W takim przypadku zmierz ciśnienie. Jeżeli będzie wyższe niż 120/90 – udaj się do specjalisty.

Ból oczu

Powodem tej dolegliwości może być np. długie przebywanie w pokoju o suchym powietrzu lub długotrwałe spędzanie czasu przed komputerem. Warto wtedy udać się do okulisty w celu zbadania poziomu ciśnienia w oku. Diagnozą może być rozwijające się nadciśnienie.

Uporczywe zmęczenie

Ciągły brak energii, zmęczenie, poddenerwowanie i wycieńczenie psychiczne. Powodem tego może być stresująca i ciężka fizycznie praca, ale również problemy z nadciśnieniem. Z takim problemem należy zgłosić się do kardiologa.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić