Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

O której najlepiej jeść śniadanie? Badacze wskazali godzinę

30

Już od dawna pojawiają się informacje o tym, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia - dietetycy podkreślają to praktycznie na każdym kroku. O której najlepiej spożywać śniadanie? Badacze wskazali godzinę.

O której najlepiej jeść śniadanie? Badacze wskazali godzinę
O której godzinie jeść śniadanie? (Getty Images, Maskot)

Niektórzy pierwszy posiłek zjadają dopiero w okolicach południa. Dietetycy potępiają takie praktyki - wyraźnie podkreślają, że jest to ogromny błąd. Organizm bowiem odpowiednio wcześniej potrzebuje solidnej dawki energii, by móc zacząć dobrze funkcjonować.

Godzina posiłku też jest bardzo ważne. Najistotniejsza zasada w tym aspekcie? Śniadanie powinno zostać skonsumowane maksymalnie godzinę po przebudzeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierwiński ostro do Holland. "Skąd to wie?"

Naukowcy z Uniwersytetu w Murcji w Hiszpanii stwierdzili, że śniadanie najlepiej spożyć około godziny 7:11. W badaniu uwzględnione zostały przede wszystkim korzyści związane z pozbywaniem się nadprogramowych kilogramów.

A co z pozostałymi posiłkami? Badacze uważają, że obiad najlepiej skonsumować około godziny 12:38, zaś do kolacji optymalnie jest zasiąść około godz. 18:14.

Polacy popełniają wielki błąd

Radio ZET spostrzega, że badania wskazują na to, iż co najmniej 10 proc. Polaków nie jada śniadań. Ci, którzy to robią, spożywają pierwszy posiłek o różnych porach.

Zaskakującymi ustaleniami podzielił się Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Wskazano, że... nawet co czwarty Polak pierwszy posiłek je po godzinie 12:00! Jedynie około połowa Polaków je śniadanie między godz. 6:00 a 8:00.

Prawie 33 proc. do śniadania zasiada po godz. 10:00. I jest to niewątpliwie wielki błąd. Naukowcy bowiem zaznaczają, że poranny posiłek jest szalenie ważny zarówno dla naszej równowagi hormonalnej, jak i przemiany materii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić