Kamil S. Sikora| 

Objaw przedawkowania cukru. Pojawia się na twarzy

33

Szacuje się, że statystyczny Polak zjada ok. 40 kilogramów cukru rocznie. Jego nadmierne ilości nie pozostają obojętne dla organizmu. Co ciekawe, objawy przedawkowania cukru mogą być widoczne na twarzy. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Objaw przedawkowania cukru. Pojawia się na twarzy
Skóra zdradzi, czy jesz za dużo cukru (Licencjodawca, Igor Veselkov tel 9147041128)

Czy duże ilości cukru szkodzą?

Konsekwencje nadmiaru cukru w diecie są tragiczne. Niestety, jest to składnik, który producenci żywności dodają na potęgę. Wystarczy spojrzeć na etykietę danego produktu, by się o tym przekonać. Znajdziemy go nie tylko w słodyczach, słodkich wyrobach piekarniczych czy napojach gazowanych, ale także w pieczywie, jogurtach, smarowidłach do chleba, gotowych daniach, zupach w proszku czy zalewie do śledzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szkodliwość cukru pod lupą

Zbyt duże ilości cukru powodują wzrost stężenia glukozy we krwi, co prowadzi do wzrostu wydzielania insuliny przez trzustkę. Co ciekawe, im więcej cukru dostarczamy do naszego organizmu, tym bardziej będziemy mieli ochotę na słodkie produkty. Nadmiar tego składnika w diecie może prowadzić też do zaburzeń trawienia, rozwoju próchnicy, nadciśnienia, miażdżycy czy zapalenia woreczka żółciowego. Może też przyczyniać się do wzrostu stężenia trójglicerydów oraz cholesterolu, zwłaszcza frakcji LDL, czyli ''złego cholesterolu''. Większa konsumpcja produktów bogatych w cukier w dłuższej perspektywie czasu zwiększa ryzyko rozwoju insulinooporności, a to już prosta droga do cukrzycy.

Przedawkowanie cukru widać na twarzy

Zbyt duża ilość cukru w diecie przyspiesza procesy starzenia się skóry. Procesy zachodzące w naszym organizmie pod jego wpływem prowadzą do uszkodzeń dwóch ważnych białek budulcowych skóry – elastyny i kolagenu.

Przez to skóra traci jędrność, gładkość, a co za tym idzie – młodzieńczy wygląd. Przedawkowanie cukru sprawia, że skóra staje się szorstka, sucha, mało elastyczna, mogą pojawić się przebarwienia, a także zmarszczki – zwłaszcza nad górną wargą. Skóra może mieć również tendencję do pękania i będzie znacznie cieńsza niż u osób, które nie spożywają cukru wcale.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić