o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KAM
|

Objaw zawału pojawia się na stopach. Zwróć uwagę na ten szczegół

23
Podziel się

Zawał serca jest efektem niedokrwienia mięśnia sercowego i może doprowadzić nawet do śmierci. Charakterystycznymi objawami ataku serca są bóle w klatce piersiowej, zmęczenie i zawroty głowy. Zdarza się czasem, że zawał serca ma nieoczywiste symptomy, których nie należy lekceważyć.

Opuchlizna na stopach może wskazywać na zbliżający się zawał serca.
Opuchlizna na stopach może wskazywać na zbliżający się zawał serca.
bEDRrAGJ

Zawał serca jest spowodowany niedokrwieniem, będącym konsekwencją zamknięcia tętnicy wieńcowej. Przy tej niebezpiecznej dolegliwości konieczna jest szybka interwencja lekarza. Bardzo istotne jest rozpoznanie pierwszych symptomów ataku serca. Do najczęściej występujących objawów można zaliczyć boleści w okolicach klatki piersiowej, duszności, nudności, zawroty głowy lub uczucie niepokoju.

Innym niepokojącym sygnałem może być pojawienie się obrzęku na stopach i kostkach pacjenta. W przypadku gdy opuchlizna się powiększa, wówczas powinniśmy jak najszybciej zareagować.

bEDRrAGL

Profesor David Newby z British Heart Foundation ostrzega, że narastająca opuchlizna, która pojawia się na dolnych kończynach, może oznaczać nieprawidłowy przepływ krwi w organizmie. Zaburzenia pracy serca niekiedy powodują obrzęki stóp i kostek z powodu cofania się krwi w krwioobiegu. W tej sytuacji opuchlizna może wystąpić także na brzuchu.

Profesor Newby dodaje, że tego rodzaju objawy mogą oznaczać inne poważne dolegliwości, takie jak chore nerki, chorą wątrobę czy płuca. Obrzęk może być spowodowany również niewłaściwym sposobem odżywiania.

Jeżeli zauważymy na naszych stopach opuchliznę, która nie ustępuje, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty.

bEDRrAGR

Wyżej wymienionych objawów nie wolno nam bagatelizować, ponieważ zawał serca, podobnie jak choroba nowotworowa jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Im szybciej zostanie postawiona diagnoza, tym większa szansa na uratowanie życia pacjenta.

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niebezpiecznym dolegliwościom niż je leczyć. Żeby zmniejszyć ryzyko zawału serca, powinno się wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu zdrowe nawyki żywieniowe, nie zapominając przy tym o regularnej aktywności fizycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDRrAHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Yuuuu
2 miesiące temu
To fantastyczny wirus bo wytrzebił inne groźne choroby!
Yuuuu
2 miesiące temu
Ludzie nie ma zawałów nowotworów udarów itp ! Jest Covid!
Zeda
2 miesiące temu
Niezwłocznie do lekarza? Hahahaha, a gdzie taki niezwłocznie przyjmie?
bEDRrAHn
annamichalows...
2 miesiące temu
Mój tata miał obrzęk stóp i śmiertelny zawal
Oko
2 miesiące temu
No i mam objawy a SOR będę siedział kilkanaście godzin bo lekarza nie ma.
Twój
2 miesiące temu
A mi lekarz powiedział że pijak jestem i mam dne moczanową jak mi stopy spuchły
Lucy
2 miesiące temu
Przezyłam 60 lat, a nogi mi puchną odkąd skonczyłam 18 lat. Lekarze jakoś ten temat omijają, mimo moich pytan. Widocznie niedouczeni i nie wiedzą co z tym zrobic
Gosc
2 miesiące temu
Moj lekarz odpowiada zeby pani widziala jakie ja mam opuchniete kostki
Barbara
2 miesiące temu
Pasożyty są przyczyną opuchlizny i ich produkty przemiany materii.Prawidlowa dieta powinna poprawić sytuację zdrowotną, Moja lekarka mówi,że trzeba nogi wystawiać na słońce i na powietrze, skóra musi oddychać.
Nick
2 miesiące temu
Jak Zjednoczona Sitwa dba o zdrowie i życie Polaków, świadczą dwa wydarzenia: w roku 2018 zmarło 414 000 osób, najwięcej od czasu wojny,w ubiegłym roku o ponad 1 rok zmniejszył się średni wiek życia Polaków. Jak tylko zlikwidują TVN i pozbędną się Banasia, wyniki się zdecydowanie polepszą, wystarczy posłuchać Pinokio.
FLOKI
2 miesiące temu
13mln Polakow w 2020r niebylo hospicjolizowanych gorzej jak za Hitlera Stara śpiewka zmarl na covid z chorobami współistniejącymi Pozamykali Polaka drzwi pozbawili ich możliwości sie leczenia Krotko mówiąc uśmiercil Rząd obecny swoich rodaków Bo to jest okazja do zrobienia selekcji Hitlerowskiej Katastrofa nie jestem juz Patryjata dobrze zrobilem ze wyjechałem 15lat temu
Well
2 miesiące temu
Zobaczycie na jesień ,gdy zacznie się grypa(a przepraszam grypy już nie ma),wszyscy będą mieli covida.Zaszczepieni też,tylko o tym będzie cisza .
Chory system
2 miesiące temu
Czyli pojawiają się objawy wtedy szybko dzwonię do rejestracji i umawiam się na wizytę za ok dwa tygodnie , bo w Polsce w dniu wystąpienia choroby inaczej nie jest możliwe. Chyba że prywatnie. Tylko po co w takim razie place składki.
bEDRrAHf
Mama44
2 miesiące temu
Co jesli dostaniesz zawału tez trzeba najpierw wiedziec o tym bo 2dni przed przyjeciem do szpitala robi sie testy na co vit19. Najpierw test potem za 2dni zawał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić