Pielęgniarka okrzyknięta najpiękniejszą Polką. Tak mówi o swojej pracy

32

Ewa Jakubiec ma za sobą niesamowity sukces - została wybrana najpiękniejszą Polką w wyborach Miss Polonia 2023. Teraz udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoim zawodzie.

Pielęgniarka okrzyknięta najpiękniejszą Polką. Tak mówi o swojej pracy
Ewa Jakubiec (Instagram)

Ewa Jakubiec udzieliła już wielu wywiadów. Opowiadała w nich choćby o tym, że modeling to jej pasja i że uwielbia jeździć motocyklami. Miss Polonia urodziła się w okolicach Nysy, a obecnie mieszka we Wrocławiu.

Jakubiec nie ukrywa, że w okresie dorastania musiała nauczyć się dobrze czuć się w swoim ciele. Dziś ma to opanowane do perfekcji i chce dzielić się swoim doświadczeniem z innymi osobami.

Miss Polonia zadbała o odpowiednie wykształcenie. Studiowała dwa kierunki medyczne. W planach ma natomiast jeszcze studia podyplomowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nie ma co konkurować". Nie pójdą na marsz z Tuskiem

Dziś jest pielęgniarką. W okresie studiów miała oczywiście praktyki w szpitalu. Jak je wspomina? - Pielęgniarstwo jest kierunkiem studiów o profilu praktycznym, tak więc w trakcie trzech lat praktyk zaglądamy do wszystkich klinik. To także świetna szansa na sprawdzenie, gdzie tak naprawdę widzę się w przyszłej pracy zawodowej. Przechodząc każdy oddział, poznajemy jego profil, tryb i poszukujemy tego odpowiedniego - zaznaczyła w rozmowie z poradnikzdrowie.pl.

Praktyki były świetnym doświadczeniem, w końcu można było wykorzystać nabytą wiedzę w warunkach naturalnych. To był intensywny czas! Praca pielęgniarki to ciągła sinusoida. Bywają piękne momenty, które potrafią wywołać wzruszenie, ogromną satysfakcję i napędzają do działania. Innym razem spotykamy pacjentów nieuleczalnie chorych, którzy oswajają nas z tematem śmierci - dodała.

Miss Polonia rozważa pracę w szpitalu

Ewa Jakubiec wyznała otwarcie, że po głowie chodzi jej praca w szpitalu.

Ten totalny kontrast jest ogromnym przeżyciem zwłaszcza dla młodego studenta, który właśnie wtedy utwierdza się w przekonaniu, czy był to dobry wybór. Tak jak wspominałam, chciałabym pracować na bloku operacyjnym, w związku z tym rozważam pracę w szpitalu. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość - podsumowała Miss Polonia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić